Stazama i vrhovima Velebita (ljeto 2020.)

Ove godine posjetila sam Velebit nekoliko puta i to tijekom lipnja i srpnja. Bilo je nezaboravno. Nadam se da će vam moje fotografije i fotografije Siniše, Andrije, Lidije i Slavena, koji su na Velebitu boravili u tom vremenu sami ili u mom društvu barem malo dočarati ono što smo prošli i u čemu smo uživali. Prvi, treći i četvrti izlet organizirala je Vesna Poljak, a drugi Slaven i Lidija Bobić.

1. izlet

Baške Oštarije – Dabarska kosa – Pl. dom Ravni Dabar – Došen Dabar – Bačić Duliba – Bačić Kuk – Budakovo brdo – Bačin kuk – Premužićeva staza – Visibaba – Dabarska kosa

Sudionici: Vesna, Biba, Lidija i Vesna

2. izlet

Veliki Zavižan – Pivčevac – Mali Rajinac – Rožanski Kukovi – Veliki Lubenovac – Rosijeva koliba – Premužićeva staza – Zavižan

Ljubičko brdo

Dabarska kosa – Visibaba – Bačić kosa – Bačić kuk – Budakovo brdo – Bačin kuk – Ravni dabar -Kosa

Sudionici: Lidija i Slaven

3. izlet

Dabarski kukovi

Alančić – Seravski vrh – Krajačev kuk – Lubenovac

Šatorina

Sudionici: Vesna, Siniša, Lidija, Andrija, Slaven i Vesna

4. izlet

V. Kozjak – Okrugli vrh – Lubenovac

Ljubičko brdo – Kuk od Karline – Kiza

Sadikovac

Sudionici: Vesna, Lidija, Branko i Vesna

Žuti Kuk – Medveđi kuk – Lagina – Grabar

Sudionici: Vesna i Lidija

Tekst: Vesna Šprajc

Fotografije: Vesna, Siniša, Andrija, Lidija i Slaven

vuneno srce

Akcija “Za tebe”

Dragi planinari,

nažalost nakon nemilih događaja nismo u mogućnosti biti sa svima u kontaktu. Molim Vas da nam se javite ukoliko imate bilo kakvih potreba ili je nužan bilo kakav vid pomoći. Do sada smo napravili što smo mogli i za koga smo znali.

VRANICA 104 - Janko

Vranica (BiH)

Četiri planinara HPD Sisak ovog vikenda priključilo se grupi iz Zagreba pod vodstvom Željka Novaka na izlet na planinu Vranicu(BiH) koja je smještena između gradova Uskoplja na zapadu i Fojnice na istoku.

Nepoznati Papuk (10.12.2017.)

Dana 10.12.2017. pridružili smo se Slavonskim planinarima i Parku prirode Papuk u obilježavanju Međunarodnog dana planina. Okupio se veliki broj planinara i uživali smo zajedno u prekrasnom sunčanom i snježnom danu.