Varaždinsko gorje (23.2.2019.)

Prekrasan sunčan, prohladan i vjetrovit dan, uz dobru odjeću idealan za hodanje.

Tekst i fotografije: Ljubica Matijašević

Put u Arovu krunu (rujan 2018.)

Još dok mi je baka, kad bi me uspavljivala ušuškanu u pernate dušeke, pričala o Noi i njegovoj arci, u sjećanje mi se urezala planina Ararat. Prema Knjizi postanka, njegova arka upravo se tu nasukala, kad se nakon Velikog potopa voda počela povlačiti.

p7020054

Srednji Velebit (02/03.07.2016.)

Na izletu je sudjelovalo 12 planinara iz 3 planinarska društva: HPD Siska, HPD Zrina i HPD Pogledića. Krenuli smo u subotu u 5,30 h sa željezničkog kolodvora u Sisku s dva vozila (kombi i osobni automobil).

Krk, 25.04.2015.

Četrdeset šest planinara našeg Društva uputilo se u subotu 25.04. u 5,30 h prema Puntu na otoku Krku.

Na cilj smo stigli za oko 4 sata. Prilikom dolaska na rivu dočekali su nas i zaželjeli dobrodošlicu ljubazni domaćini, planinari PD Obzova.