Klinačka strana (20.1.2019.)

Pregrupirali smo se po automobilima te se odvezli do početne točke za hodanje u selo Donja Budičina. Staza je vodila uz i kroz potok Vražji skok, prelazeći i preko brojnih prepreka u obliku srušenih stabala preko potoka. U klancu smo zastali uz dva najveća slapa, Vražji skok te jedan bezimeni, kaskadni. Uspeli smo se prema utvrdi Klinac grad gdje smo napravili dužu pauzu za gablec.

Od gradine smo se spuštali prema Tješnjaku i do mosta dio puta hodali uz Petrinjčicu. Tamo smo odlučili da nam nije dosta hodanja, pa se jedna grupa zaputila preko Oblaković vrela do zaseoka Prečanice, dok je druga grupa uz Petrinjčicu, starim pružnim putem produžila do Zelene doline. Ostali se od Prečanica spuštaju preko Bukvika te preko motocross staze stižu također do kafića.

Planinari su bili zadovoljni jer su ovim izletom upoznali nove kutke tajne Banije, te željno iščekuju nove avanture koje vodič Goran sprema.

Tekst i fotografije: Marko Kotaranin

09-HPIM7246

Tragom zbjega lovinačkog kraja

Pohod “ Tragom zbjega lovinačkog kraja“ organizira planinarsko društvo Željezničar iz Gospića. Mala grupa sisačkih planinara odlučila je priključiti se pohodu. Okupljanje planinara je u mjestu Sveti Rok, odakle autima nastavljamo 10km starom cestom Sv. Rok-Alan.