Samoborsko gorje (25.9.2021.)

PLAN PUTA

Polazak: sa Željezničkog kolodvora u Sisku, autobusom u 8:00 h

Krećemo od Šojićeve kuće, a idemo stazom do Oštrca, trebat će nam oko 1:30h da dođemo do vrha.
Tu se odmaramo 40-ak minuta i onda idemo preko Vrata na Japetić – 2h hodanja.

Odmor i povratak do autobusa.
Staza je srednje zahtjevna.
Vrijeme trajanja rute oko 6h.

Oprema: štapovi po izboru, planinarske tenisice ili lakše gojzerice, odjeća ovisno o vremenu

Hrana: iz ruksaka, a može se jesti i u domu

Cijena: okvirno 75 kn (molimo vas da u srijedu donesete akontaciju od 50kn)

Info: Jasminka Malnar 098 195 3490

Izletu se mogu pridruziti i članovi drustva koji su zainteresirani za izlet.

JAVNO ZDRAVSTVO: SVI SUDIONICI IZLETA DUŽNI SU SE PRIDRŽAVATI NAPUTAKA I EPIDEMIOLOŠKIH PREPORUKA HRVATSKOG ZAVODA ZA KOJE PROPISUJU OSIGURANJE OPĆIH I POSEBNIH HIGIJENSKIH I SIGURNOSNIH UVJETA U SVEZI COVID-19, A DOSTUPNE SU NA POVEZNICI https://www.hzjz.hr/sluzba-epidemiologija-zaraznebolesti/koronavirus-najnovije-preporuke/

Napomena: Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta s obzirom na objektivne okolnosti na terenu. Odazivom na izlet, svaki pojedinac dozvoljava upotrebu osobnih fotografija nastalih tokom izleta na web i Facebook stranici HPD-a Sisak.

63 Na vrhu Tateyame

Na krovu Japana (srpanj 2019.)

Iz Tokia, preko Fujia, stigla sam u Kyoto. Smješten u dolini triju rijeka, tisuću godina bio je carski glavni grad Japana. Od 1600 hramova koliko ih ima u Kyotu, oni najljepši pod zaštitom UNECSO-ve svjetske baštine, nalaze se po obroncima planina koje okružuju grad.