Na vrhovima iznad Grobničkog polja

Kamenjak je mala osamljena skupina vapnenačkih litica što se dižu iznad Grobničkog polja. Dužina mu iznosi oko 600 m. Do glavnog vrha V. Kamenjaka visine 837 m. napravljena je lagana staza pogodna za uspon za sve planinare. Planinarski atraktivniji je Mali Kamenjak visine 771 m. Ukupno smo hodali oko 3 sata. Nakon spusta sa Kamenjaka obišli smo i Veli Pliš .

Tekst i fotografije: Vesna Šprajc

Varaždinsko topličko gorje (28.02.2016.)

Kada se dvije subote za redom, u veljači, poklopi vrijeme idealno za hodanje, možemo zaključiti da su planinari dobri ljudi. U subotu 27. veljače obišli smo Varaždinsko topličko gorje od Halića do Varaždinskih toplica. Bilo je preko 250 planinara iz Hrvatske, a nas iz Siska 22. Kako je bilo pogledajte u galeriji.

SVETA GERA ILI TRDINOV VRH, 6.3.2016.

Koju planinu posjetiti za vikend? Razmatralo je to nas nekoliko u srijedu poslije sastanka. Željeli smo hodati neku novu stazu i ići tamo gdje do sada nismo bili. Zamolili smo našu dragu i iskusnu planinarku Vesnu Poljak za prijedlog i odlučili se za Žumberačko gorje, ali sa slovenske strane.

Nepoznati Papuk (10.12.2017.)

Dana 10.12.2017. pridružili smo se Slavonskim planinarima i Parku prirode Papuk u obilježavanju Međunarodnog dana planina. Okupio se veliki broj planinara i uživali smo zajedno u prekrasnom sunčanom i snježnom danu.