Moslavina u srcu – 31.10. 2020.

Padine posavske šume prepune su gljiva muhara, no našla se i koja jestiva sunčanica. Na odmorištu kod vrha Humka dočekala nas je dječja cika i vika, pozdravili smo se s ekipicom i nastavili do vidikovca. Na putu smo doživjeli najezdu bubamara; vrlo brzo smo postali njihova pista za slijetanje. Na vidikovcu mir i tišina, Moslavina na dlanu u bojama jeseni.

Tekst i fotografije: Vesna Rogulja Mart

Laila-vrh-1

Predavanje: Visokogorski usponi (6.12.2019.)

U petak 6.12.2019. u prostorijama društva s početkom u 19:00 h, održati će se planinarsko predavanje. Održati će ga Dušan Buinac – Duke, jedan od istaknutijih planinara – alpinista u novijoj povijesti Hrvatske, a pričati će o svojim brojnim visokogorskim usponima.

2019 03 09 Klek 09

3. pohod Žene u planini (Klek)

Povodom međunarodnog Dana žena zaputili smo se na Klek (Ogulin).

Subota, 9.3.2019., 6.30 sati, kišoviti Sisak. Nismo bili obeshrabreni, volja i želja toliko jaka da nijedan planinar nije izostao.