Tužna vijest

Kao što je tiho i skromno živio, tako nas je i napustio.

Darko je bio veliki prijatelj i ljubitelj planina i raskošnih cvjetnih livada, čiju je ljepotu prenosio kistom i bojama na papir i u tome neizmjerno uživao. Njegove slike su ovjekovječile tu ljepotu. Posebno je obožavao našu veličanstvenu planinu Velebit gdje je maksimalno uživao u druženju s prirodom i prijateljima. U kasno ljeto i ranu jesen planine su prekrasne. Savršen umjetnik Priroda uzima u ruku kist i oslikava ih uvijek rado viđenim bojama. U tom periodu, boravak u planini pruža poseban užitak, a Darko je to znao dobro iskoristiti.

Često je išao na dežurstva u našu planinarsku kuću na Oltarima i pružao gostoprimstvo svima koji su u nju navraćali. Za to je, nema dugo, dobio i priznanje od Društva.

Velika mu hvala za sve.

Sahrana će biti u utorak, 28. kolovoza 2018. u 13:30h na mjesnom groblju Komarevo.

HPD Sisak

Krstarenje 2016.

Od 27. kolovoza do 3. rujna 2015. uživali smo na 11. krstarenju u organizaciji HPD Sisak. Plovili smo od Zadra do Baške obilazeći zadarski arhipelag po izuzetno lijepom i toplom vremenu.

OBILJEŽILI SU DAN ČISTIH PLANINA

Planinari jako dobro znaju kako se na planinama bioraznolikost ističe u svom punom sjaju i bogatstvu  te kako i koliko su planine bitne za održavanje života na Zemlji. Planine su mjesta susreta  čovjeka sa samim sobom.