Obilježavanje 90 godina tradicije planinarstva u Sisku

PROGRAM OBILJEŽAVANJA

16.09. utorak, Predstavljanje HPD-a Sisak na manifestaciji: Lajkam Sisak i krećem se -Promocija sportskih klubova i udruga,Šetnica Slave Striegla, 18:30-19:30.

20.09. subota „Planinarska biciklijada“, start ispred Starog grada u Sisku,10:00 sati (bicikliranje :Sisak-Vurot-Petrinja-Hrastovica: planinarenje planinarskom stazom preko Sv.Duha do Planinarskog doma Matija Filjak, gdje sudionike čeka zajednički ručak sa sudionicima Adrenalinske rute i ostalim planinarima).

22.09. ponedjeljak Hodajmo! U sklopu Europskog dana bez automobila pješačenje kružnom rutom od centra grada do Vidikovca na Viktorovcu (okupljanje u prolazu nekadašnje „GRAME“ u 9:00 sati).

25. 09. četvrtak, K2-Trijumf i tragedija, predavanje  poznatog hrvatskog alpinista i putopisca, Stipe Božića, Kazalište 21(Pionirac), Trg grada Heidenheima 12. Sisak, 18:00 sati.

27.09. subota, Stare utvrde Hrastovičke gore (planinarenje). Okupljanje u selu Hrastovici  kod izvora Sv.Bartola u 9:00 sati.

Program obilježavanja 90 godina planinarstva u Sisku

lipa

Istočna Medvednica: Gorščica i Lipa (26.1.2019.)

Uputiti ćemo se na istočni krak Medvednice, stazama koje su manje utabane od dobro nam znanih sljemenskih. Iz Vidovca ćemo se popeti do proplanka i lugarnice na Gorščici. Nakon kraće okrijepe, nastaviti ćemo hrptom Medvednice uz spektakularne poglede, do doma Lipa na vrhu Rog. U domu je predviđena duža pauza za ručak. S Lipe ćemo se spustiti u selo Planina Donja, gdje će nas čekati autobus za povratak kući.

Na vrhovima iznad Grobničkog polja

17.10. ove god. četvoro planinara našeg društva odabralo je za svoj izlet Kamenjak i Veli Pliš. Vrijeme je bilo idealno za boravak u prirodi a krajolik koji smo obilazili obučen u romantične jesenske boje prekrasan.