Tragom 1. izleta HPD Sisak na Hrastovičku goru

Dragi članovi i prijatelji HPD-a Sisak,

pozivamo Vas na jubilarno 40. druženje pod nazivom tragom 1. izleta HPD Sisak na Hrastovičku goru.

Okupljanje je 19. studenog 2023. u 10 sati u Hrastovici kod crkve sv. Bartola, odnosno na parkingu iza crkve ili kod groblja. Potom slijedi zajedničko hodanje prema vrhu Cepeliš, stazom preko sv. Duha u trajanju otprilike sat i pol. Planiran je i odlazaka do vidikovca iznad Gornje Bačuge, a druženje će se nastaviti uz prigodnu zakusku kod planinarskog doma Matija Filjak.

Veselimo se Vašem dolasku!

2019 begunjscica

Begunjščica (SLO) 16. i 17.2.2019.

Begunjščica je planina u lancu Karavanki, istočno od Stola, najvišeg vrh Karavanki. Najviši vrh Begunjščice je Veliki vrh koji s visine od 2060 m pruža pogled na središnju Sloveniju, posebno na triglavski dio Julijskih alpi i Bledsko jezero.

20171007 081825

Šugarska duliba

Početkom listopada nas četvero planinara uputilo se prema Šugarskoj dulibi na južnom Velebitu. Inicijativu su dali Ruža i Ivan, znajući da je planinarsko sklonište obnovljeno, pa da vidimo!