KRUŽNA RUTA GRADOM SISKOM U SPOMEN NA 22. RUJAN 1924.

Pročitao se kratki tekst iz povijesti Društva a zatim se deveteročlana skupina uputila na hodanje gradom  kroz Vrbinu, preko željezničkog mosta na Kupi do vidikovca na Viktorovcu. Pogled je bio lijep premda nije bio sunčan dan. Dobro raspoloženi planinari sjećali su se „nekadašnjih“ izleta, evocirali uspomene na svoje prve planinarske korake i tako razgovarajući dohodali  natrag u centar grada u 11:00 sati kako je bilo i planirano. Planinari HPD-a Sisak ujedno su na taj način obilježili 22. rujan Europski dan bez automobila.

Jadranka Gabriša Perković

begunjscica 01

Begunjščica, Vrtača i Stol (SLO), 22. – 23.6.2019.

Stol, Vrtača i Begunjščica pripadaju Karavankama sa kojih se pružaju prekrasni pogledi na središnju Sloveniju. Stol sa svojih 2236m najviši je vrh Karavanki. Pogled sa Stola je otvoren na sve strane, od Julijskih Alpa, Karavanki, Visokih i Niskih Turen, središnjih Karavanki, Kamniško Savinjskih Alpi i dobar dio Gorenjske.

Oltari, Mali Rainac, Premuziceva staza, kolovoz 2013 092 (5)

Ljeto na Oltarima

Dugo neostvarena želja – da na Oltarima provedem tjedan dana, uživajući u prvoj jutarnjoj kavi s pogledom na zavižansku maglicu i more podno planine, tišini planinskih noći i miru zvjezdanoga neba, a naravno i planinarenju Sjevernim Velebitom, konačno mi se ostvarila.