Zavižan (8.10.2023.)

Izlet u dobro nam znano područje Sjevernog Velebita, točnije oko Zavižana. Ovaj izlet je namijenjen za planinare svih kondicijskih mogućnosti, kao i za ljubitelje bilja i prirode.
Plan puta
Mjesto polaska: Ispred sportske dvorane Zeleni brijeg
Vrijeme polaska: 5:00 h
Prijevoz: Autobusom
Povratak: oko 22:00 sata
Okupljanje kod dvorane 5 minuta ranije.
Na izletu će biti moguće hodati u varijanti po želji, a dio tura će biti vođen.
1. Oko 8:30 dolazimo do Vratnika iznad Senja, te je od tamo moguće hodati stazom prema Oltarima i Zavižanu
2. Oko 9:30 – 10:00 je planiran dolazak do Babić Siće, ulaza u NP Sjeverni Velebit. S tog mjesta je moguće hodati Stazom zviri do Zavižana, te do lokaliteta u blizini, Botanički vrt, Zavižanska kosa, Vučjak…
3. Do 10:30 dolazak na parking ispod Zavižana, te se od tamo može Premužićevom prema Rossijevoj kolibi uz penjanje na Gromovaču, na Veliki Zavižan i Balinovac, Pivčevac ili Mali Rajinac
Ture završavaju na parkiralištu ispod planinarskog doma gdje će biti autobus.
Vrijeme okupljanja na parkiralištu za polazak: 16:30 h.
Težina: ovisno o odabranoj turi i željama, od 1 do 6 sati hoda
Oprema: U skladu s uvjetima na terenu, obuća za hodanje – gojzerice
Hrana i piće: Iz ruksaka, minimalno 1.5 L vode
Troškovi: 10 €, ostatak Društvo financira sa 600 €
Informacije i prijave: Na sastanku društva srijedom uz obaveznu uplatu akontacije od 10 €
Kontakt i informacije: Jasminka Malnar, +385 98 1953 490

33 žene na Hrastovici

4.ožujak, topao i sunčan dan, temperatura do 20oC. 33 razdragane žene iz HPD Siska i HPD Zrina kao i ljubiteljice prirode te profesionalni fotograf krenuli su na 1. pohod Žene u planini povodom 35.godišnjice Društva i Međunarodnog Dana žena.

Ne boš ti mene otpihal

Već sam gotovo naučila slovenski. Danima pratim hribi net. Prognoza za Snežnik mijenja se uglavnom na gore. Krećemo na proljetni izlet. Kiša nas prati od Siska, kroz Gorski kotar pojačava se (tamo uvijek pada tješim se).