4. predavanje Opće planinarske škole (4.4.2018.)

Dat je uvid u osnovne pojmove iz meteorologije, istaknute su najvažnije stranice za praćenje vremenske prognoze s napomenama što se od koje može očekivati, uslijedila je edukacija o utjecaju tlakova i temperatura na planinara te što učiniti uslijed nenadane vremenske promjene. Uz predavanje polaznici su mogli vidjeti i osnovne uređaje kojima se koriste meteorolozi.

Tekst: Vesna Rogulja Mart

Fotografije: Ivica Đurek

KOTLIĆ

U nedjelju, 22. rujna 2013. održano je u organizaciji HD Kapela iz Zagreba takmičenje u pripremanju planinarskog kotlića. Događaju su prisustvovali i naši članovi. A kako su prošli to ćemo saznati uskoro…

Kalnik (07.01.2018.)

Nekoliko članova visokogorske sekcije je iskoristilo prelijepo vrijeme  za savladvanje alpinističkih tehnika koje će im biti potrebne u budućim pohodima.