PLANINARSKE ŠETNICE CRIKVENIČKO-VINODOLSKOG KRAJA (17.03.2013.)

Vožnja Sisak-Zagreb-Crikvenica ( uz jutarnju kavicu ). Planinariti ćemo Stazom litica, Ukupna dužina staze je 29 km, a obuhvaća strme kamene litice iznad Vinodolske doline. U početku staza prolazi obroncima prvoga niza primorskog grebena iznad Klenovice i Povila, a nakon naselja Zagon se počinje uspinjati uz strme litice iznad Vinodola. Busom se vozimo cestom do Bribira od kuda se kreće po stazi litica. Česte promjene izgleda staze, od kamenjara i hladovine planinske škare do planinskih livada, čine je dinamičnom i zanimljivom. Vodič na terenu je vodič iz planinarskog društva Strilež, čijih uputa smo se dužni pridržavati.

Opcije hodanja:

Centar Bribira-vidikovac Slipica-Stazom litica-vidikovac Pridva-Kozak- Tribalj (oko 7.30h)

Vidikvac Slipica-Stazom litica-vidikovac Pridva-Kozak-Tribalj (oko 7h)

Vidikovac Slipica-Stazom litica-vidikovac Pridva-Antovo –Blaškovići (oko 6h)

Na završetku  planinarenja moguće je dogovoriti obrok u restoranu u Crikvenici. Cijena obroka je 35kn,a ponuda je:

– Sarma + prilog po želji (kuhani krumpir, pire krumpir)

– Grah sa kobasicom

– Čobanac + ako netko želi prilog (kuhani krumpir, pire krumpir, tjestenina)

– Gulaš + prilog po želji (kuhani krumpir, pire krumpir, tjestenina)

– Tripice + prilog po želji (kuhani krumpir, pire krumpir)

– Sitna plava riba (sardelice) + prilog po želji (kuhani krumpir, pire krumpir, pomfrit, blitva)

Prilikom prijave na izlet , možete se izjasniti da li ste zainteresirani za obrok.

Odredište:  Crkvenice
Datum izleta:  17.03.2013.
Mjesto okupljanja:  Željeznički kolodvor u Sisku
Polazak:  06:00
Povratak:  22:00
Oprema i dokumenti: Planinarska oprema u skladu sa vremenskim prilikama, čvrste planinarske cipele. Planinarska,osobna i zdravstvena iskaznica.
Težina staze:  Srednje teška

Okvirno vrijeme hodanja (u satima):

6 do 7,5
Način prijevoza: Autobus
Vodič, informacije i prijave:   Marija Medved 098 465 726, Marica Lukačić 0917927874

Napomena: Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta obziromna objektivne okolnosti na terenu.

nacionalni-park-risnjak

ODGOĐEN IZLET – Risnjak (11.5.2019.)

Risnjak je jedna od najljepših hrvatskih planina. Nalazi se u istoimenom Nacionalnom parku. Najviši vrh Veliki Risnjak je 1528 metara visok. Bogatstvo biljnog i životinjskog svijeta vidljivo je na svakom koraku. Planina je dobila ime po risu, koji obitava u njezinim šumama. Pod Risnjakom izvire rijeka Kupa, jedna od najčišćih rijeka u Republici Hrvatskoj.

NOVA039

Doček Nove godine na Oltarima

Novu godinu već tradicionalno planinari HPD Sisak čekaju na Sjevernom Velebitu u planinarskoj kući Oltari. Tako je i ovu, 2013. godinu mala ekipa od nas 16 dočekala planinareći i družeći se u planini. Dolazak na Oltare nije bio planiran u određeno vrijeme, već kako je kome odgovaralo.