Na Krvavcu od Velikog Zvoha do Korena

Od tuda započinje planinarska staza do vrha Koren. Staza nije tehnički zahtjevna, vodi hrptom malo dole malo gore u trajanju oko tri sata. Sa vrha je lijep pogled na Grintavec i ostale vrhove sa tog okružja. Organizator izleta  bila je Vesna Poljak.

Vesna Šprajc

Fotografije pogledajte ovdje: https://photos.app.goo.gl/EfDC9GkeIwNjKTN73

maglic naslovna

Maglić, BIH (2. – 5.8.2018.)

Maglić je planina na granici Bosne i Hercegovine s Crnom Gorom, 20-ak km jugozapadno od Foče. Ima dva vrha: tzv. Mali Maglić (2386m) na bosanskoj strani i Veliki Maglić (2388m) na crnogorskoj strani, međusobno udaljena 10-ak minuta hoda. Planina je na zapadu omeđena rijekom Sutjeskom, na jugozapadu planinom Volujak (2283m), rijekama Drinom i Pivom na sjeveroistoku te planinom Bioč na jugoistoku. Posebitosti ove planine su da na njoj raste posljednja europska prašuma Perućica te da se s nje pruža pogled na predivno srcoliko Trnovačko jezero.

2018 06 09 Oltari 00

Sreća prati hrabre

„Sreća prati hrabre“, izreka je koja vrijedi ne samo za ovaj izlet, nego i za cijelu ovogodišnju planinarsku školu, jer je za nekoliko izleta do sada prognoza bila loša, no svaki put je ispalo odlično vrijeme.