Tragom 1. izleta HPD Sisak na Hrastovičku goru

Dragi članovi i prijatelji HPD-a Sisak,

pozivamo Vas na jubilarno 40. druženje pod nazivom tragom 1. izleta HPD Sisak na Hrastovičku goru.

Okupljanje je 19. studenog 2023. u 10 sati u Hrastovici kod crkve sv. Bartola, odnosno na parkingu iza crkve ili kod groblja. Potom slijedi zajedničko hodanje prema vrhu Cepeliš, stazom preko sv. Duha u trajanju otprilike sat i pol. Planiran je i odlazaka do vidikovca iznad Gornje Bačuge, a druženje će se nastaviti uz prigodnu zakusku kod planinarskog doma Matija Filjak.

Veselimo se Vašem dolasku!

003 duga vožnja kaldrmom do sela Elli od kuda očinje uspon

Šapat s planine (Ararat, Turska)

Jednog vrućeg lipanjskog dana 2018. godine u inboxu mi je osvanula poruka koja me je naročito obradovala. Moj prijatelj, lokalni planinski vodič s Ararata, javio mi je da je potvrđeno kako će Turska vlada ponovo dopustiti uspone na vrh od 18.07.2018.godine.