Viševnik i Bled (18.5.2019.)

visevnik bled 01

(Preko Jezerca i Srenjskog prevala)

visevnik bled 02

(Sa vrha se pružaju otvoreni pogledi prema najvišim vrhovima Alpi)

Nakon spusta sa Viševnika, izlet nastavljamo prema Bledu, jednom od najposjećenijih turističkih odredišta u Sloveniji. Bled je poznat po starom Bledskom (Blejskom) gradu, ledenjačkom jezeru sa otočićem na sredini te izvrsnim kremšnitama!

visevnik bled 03

(Bledsko jezero sa pogledom na stari Blejski grad)

Polazak: 5,00 – Željeznička stanica – autobusom

Povratak: u kasnim večernjim satima

Plan hodanja: 4-5 sati. Brzina hodanja i odmori će biti prilagođeni grupi.

Težina izleta: srednje teško, ovisno o vremenskim uvjetima

Oprema: Odjeća prilagođena vremenskim uvjetima, slojevito

Dokumenti: Osobna, zdravstvena i planinarska iskaznica

Hrana: iz ruksaka ili usput u nekom ugostiteljskom objektu u vlastitom aranžmanu

Troškovi: 150 kuna trošak prijevoza

Informacije: uz obaveznu akontaciju od 100 kuna na sastanku društva ili vodiču na mob: 099 817 2332 – Ognjen Stambolija

Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta s obzirom na objektivne okolnosti na terenu. Odazivom na izlet, svaki pojedinac dozvoljava upotrebu osobnih fotografija nastalih tokom izleta na web i Facebook stranici HPD-a Sisak.

Triglav čez Plamenice (26.8. – 27.8.2017.))

Od Aljaža do Aljaža

ili kako su mase zavoljele volšebnog[1] Gazdu

(26.8. – 27.8.2017.)

Nakon svega tri sata tankog sna, troje planinara uputilo se oko 03:00 sata ujutro 26.8.2017. u Julijske Alpe s ciljem da se preko Plemenica (Bamberg) uspnu na vrh najviše slovenske planine – Triglav.

[1] vȍlšēban prid. odr. -bnī; koji je čudotvoran; magičan, tajanstven, natprirodan