PRENJ- ČVRSNICA, BiH (26 – 29.05.2016.)

PLAN IZLETA

Četvrtak, 26.05.2016.

Polazak iz Siska u 06:00. Putuje se preko Banja Luke, Jajca, Bugojna do Mostara.  Prva veća pauza je u Jajcu(razgledavanje starog grada)), druga u Jablanici (srušeni most na Neretvi). Prijevo ostavljamo kod planinarskog doma na Rujištu (1050m) i uspinjemo se do doma Bijele vode (1450m). Put traje oko 2 sata. Tu noćimo.

Petak,27.05.2016.

Ujutro polazimo prema Zelenoj glavi(2013m), najvišem vrhu Prenja (oko 4 sata hoda). Vraćamo se istim putem ili malo dužom kružnom stazom. Po povratku postoji mogućnost da nam domaćin pripremi večeru.

Subota, 28.05.2016.

Ujutro se spuštamo do Rujišta i prijevoza i idemo u Mostar gdje se zadržavamo oko 2 sata. Poslije podne krećemo prema Doljanima i planinarskoj kući Munika u podnožju Čvrsnice,  gdje noćimo. I tu postoji mogućnost tople večere u obližnjem motelu Risovac na Blidnjem jezeru.

Nedjelje, 29.05.2016.

Ujutro krećemo prema Masnoj luci odakle započinjemo uspon na Pločno (2235m), najviši vrh Čvrsnice (uspon i povratak ukupno oko 9 sati hoda.). Po silasku krećemo za Sisak.

Napomene:

Valuta plaćanja u BIH su konvertibilne marke. Obavezno ponesti osobnu iskaznicu ili putovnicu. Postoji mogućnost snijega u visokim predjelima pa ponesite visoke cipele.

Cijena 2 noćenja i večera na Bijelim vodama iznosi 25 KM

Cijena noćenja u PK Munika iznosi 10 KM

Cijena prijevoza ovisiti će o vrsti prijevoza i broju učesnika (oko 270 Kn)

Za sve ostale informacije nazvati: ĐINO, 098 910 5567

Napomena: Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta obziromna objektivne okolnosti na terenu.

dpz

Dan planeta Zemlje, 22.04.2016.

Dana 22. travnja 1970. godine guverner Gaylord Nelson i student Denis Hayes pokrenuli su u SAD akciju DAN ZEMLJE koja je uključila 20 000 000 sudionika. Ubrzo su inicijativu prihvatile organizacije i u drugim zemljama pa je 1990. godine Dan planeta Zemlje postao međunarodnim danom brige za okoliš.

img 1044 (small)

Planinarski kotlić – 2016.

Malo zaostalih obavijesti…

I ove godine održano je tradicionalno takmičenje u kuhanju kotlića na Hrastovičkoj gori. Natjecalo se 9 ekipa. Na kraju, najveći pobjednik, kao i uvijek, bude publika koja se “ogrebe” za slastan ručak.