Dan planeta Zemlje, 22.04.2016.

Onečišćenje ne poznaje državne granice. Štetne i otrovne tvari rasprostiru se strujanjem zraka, vodotocima i hranidbenim lancima s jednog mjesta na drugo. Takve tvari otpuštene u jednoj zemlji nerijetko djeluju štetno daleko od izvorišta onečišćenja. Stoga danas u svim akcijama zaštite okoliša treba djelovati globalno.

Put razvoja ljudskog društva treba imati što manje negativnih učinaka na prirodu, što nazivamo ODRŽIVIM RAZVOJEM.

Želi li čovjek i dalje ostvarivati svoja prava na zdravlje i zdravo nasljeđe, mora shvatiti da je dio prirode i da je mora poštovati.

OČUVANJE OKOLIŠA JE NAŠE PRAVO.

ZAŠTITA OKOLIŠA JE OBVEZA.

UNIŠTAVANJE OKOLIŠA JE ZLOČIN I KRIMINALNO DJELO.

Dan planeta Zemlje obilježen je prigodnim predavanjem i uređenjem ormarića u prolazu GRAM-e.

SEKCIJA ZA ZAŠTITU PRIRODE HPD SISAK

Bjelolasica (11.7.2020.)

Bjelolasica je najviša planina Gorskog Kotara. Vrh Kula visok je 1534 m. Dobila je ime po uskom svijetlom hrptu koji se ističe iznad šumskog pojasa, osobito kad je pod snijegom.