Dan planeta Zemlje, 22.04.2016.

Onečišćenje ne poznaje državne granice. Štetne i otrovne tvari rasprostiru se strujanjem zraka, vodotocima i hranidbenim lancima s jednog mjesta na drugo. Takve tvari otpuštene u jednoj zemlji nerijetko djeluju štetno daleko od izvorišta onečišćenja. Stoga danas u svim akcijama zaštite okoliša treba djelovati globalno.

Put razvoja ljudskog društva treba imati što manje negativnih učinaka na prirodu, što nazivamo ODRŽIVIM RAZVOJEM.

Želi li čovjek i dalje ostvarivati svoja prava na zdravlje i zdravo nasljeđe, mora shvatiti da je dio prirode i da je mora poštovati.

OČUVANJE OKOLIŠA JE NAŠE PRAVO.

ZAŠTITA OKOLIŠA JE OBVEZA.

UNIŠTAVANJE OKOLIŠA JE ZLOČIN I KRIMINALNO DJELO.

Dan planeta Zemlje obilježen je prigodnim predavanjem i uređenjem ormarića u prolazu GRAM-e.

SEKCIJA ZA ZAŠTITU PRIRODE HPD SISAK

Suradnja HPD-a Sisak i Gimnazije Sisak

Povodom 35 godina kontinuiranog djelovanja HPD-a Sisak u galerijskom prostoru Gimnazije Sisak 13. prosinca održano je predavanje pročelnika Visokogorske sekcije HPD-a Željezničar iz Zagreba Slavka Patačka. Predavanjem su predstavljeni svi četiritisućnjaci koje je osvojio Slavko Patačko.

Stazama i vrhovima Velebita (ljeto 2020.)

Obožavam Velebit. Planinarske staze i vrhovi sa najljepšim dalekim pogledima su na Velebitu. Posebno je lijepo u proljeće kada je posut sa bezbroj cvjetnih ukrasa različitih boja i mirisa. To može razumjeti samo onaj tko je to prošao.