Bijele i Samarske stijene (11 i 12. 06.2016.)

Zainteresirani za izlet neka je jave Tili (098 1388 993)

PLAN IZLETA

11.06.2016.

– polazak osobnim automobilima u 6:00 h ispred željezničkog kolodvora u Sisku.

– vožnja traje 3 h (Sisak/Zagreb/Delnice/Tuk)

– vožnja iz Tuka (tu je  pl. dom gdje spavamo) do 13. km-a Begove ceste (zadnjih nekoliko kilometara je dobar makadam).

– Vihoraški put (smjer SamarskeàBijele stijene)

– vrijeme hodanja – cca 6-7 h

– odlazak u pl. dom u Tuku

– dom ima tuševe s toplom vodom, blagovaonu, šank…

12.06.2016.

– polazak iz pl. doma u 8 h   (višak stvari se može ostaviti u domu ili u automobilima)

– vožnja do 13. km-a (Samarske stijene)

– odlazak na Sjevernu skupinu (teži smjer)

– posjet Ratkovom skloništu

– hodanje cca 6-7 h

– povratak u pl. dom (kava, pivica i sl…)

– odlazak doma u popodnevnim satima

NAPOMENE:

– obadva dana se radi o zahtjevnom do vrlo zahtjevnom putu. Veliki dijelovi puta zahtjevaju penjačke vještine.

– oprema prilagođebna vremenskim uvjetima, štapove nisu potrebni, ne preveliki ruksak, dovoljno vode za jedan dan (može se natočiti u pl. Domu, po stazama je nema), pl. iskaznica, vreća za spavanje

– hrana iz ruksaka ili otići u Mrkopalj udaljen cca 3 km

– nastojte si odmah dogovoriti partnere za prijevoz

Troškovi:

– put – ovisi o broju sudionika i vozila (cestarina + gorivo)

– spavanje u domu, uz pl. iskaznicu – 60,00 kn

Vodiči: Damir Matagić, Tila Kesner

Kontakt: Tila Kesner – 098/1388 993

Napomena: Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta obziromna objektivne okolnosti na terenu.

SDC15150

Bosanska Krupa

Čarobna ljepota prirode preplavila me emocijama i potaknula da napišem ovu priču. 2. lipnja ove godine, 26 planinara išlo je na izlet u Bosansku Krupu. Dočekali su nas naši domačini, planinari PD „Grmeč“, koji su hodali zajedno sa nama.

Hodanjem do zdravlja

U provedbi Zdravstvenog odgoja kroz sate razrednika predviđeno je promoviranje aktivnosti hodanjem do zdravlja. Gimnazijalci su 30. rujna u galeriji škole sudjelovali na predstavljanju planinarenja kao jednog vida zdravstvene aktivnosti.

darko edited

Tužna vijest

Sisački planinari ostali su bez svog dugogodišnjeg člana Darka Mitra. Iznenadna smrt otrgnula ga je iz naše sredine u 57. godini života i sve nas iznenadila jer se njegov život prerano ugasio.