Pozivamo vas da i ove godine zajedno proslavimo proteklu planinarsku godinu :)
Pozivamo vas da i ove godine zajedno proslavimo proteklu planinarsku godinu :)

3. dan:
Napokon, Planina koju većina izbjegava, moćna i samozatajna Škrlatica, drugi najviši vrh Slovenije, 2740m…

Najavljene snježne padaline su zamalo pokvarile planove za naš planinarski izlet na Baniju. Od prijavljenih 30-ak planinara, na izletu je u konačnici sudjelovalo 19 planinara. Zbog toga smo se odlučili na izlet ići automobilima umjesto autobusom.

Na uskršnji ponedjeljak četvero planinara zaputilo se prema NP Paklenica s unaprijed razrađenim planom hodanja za dva dana. I, kao u priči, na početku je sve palo u vodu…doslovno jer nas je dočekala nabujala Paklenica.