Sljeme i advent u Zagrebu (16.12.2018.)

Polazak: sa stanica u Capragu i gradu

6:19 – željeznička stanica Sisak Caprag
6:26 – željeznička stanica Sisak

Povratak
: nakon završetka planinarskog dijela, po želji

19:10 – Zagreb Glavni kolodvor ili
20:11 – Zagreb Glavni kolodvor

Plan hodanja: Vožnja tramvajima 14 do Mihaljevca i 15 do Gračana. Uspon na vrh Medvednice jednom od staza po dogovoru. Nakon ručka i odmora, spuštanje do Šestina. Od Šestina autobusom do centra Zagreba.

Brzina hodanja i odmori će biti prilagođeni grupi.

Težina izleta: srednje teško.

Oprema: Topla odjeća prilagođena vremenskim uvjetima, visoke gojzerice

Hrana: u jednom od planinarskih domova na Sljemenu, na adventu u centru Zagreba, iz ruksaka

Napomena: Budući da je tokom cijelog dana moguće jesti posvuda, u ruksaku ostavite malo više mjesta za rezervnu odjeću. Obavezno dva para rezervnih toplih čarapa, nekoliko majica, rezervne toplije rukavice i kapa.

Troškovi: Povratna karta za vlak (Caprag 57,90 kn ili Sisak 53,80 kn) i 2 puta po 4 kune za javni prijevoz u Zagrebu. Plaća se na licu mjesta pružateljima usluga.

Informacije: na sastanku društva ili vodiču na mob: 098 172 87 83 – Goran Kotaranin

Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta s obzirom na objektivne okolnosti na terenu. Odazivom na izlet, svaki pojedinac dozvoljava upotrebu osobnih fotografija nastalih tokom izleta na web i Facebook stranici HPD-a Sisak.

Falknis, Švicarska (2560 m), 9.9.2017.

Falknis je planina u regiji Rätikon Alpa, smještena na granici između Lihtenštajna i Švicarske.

Tjedan dana gledam okolne vrhove, dvotisućnjake s bijelim pokrivačima. Zbog nestabilnog vremena i nedostatka opreme, samo u mislima biram koji želim posjetiti.