Tragom 1. izleta HPD-a Sisak (11.4.2021.)

Ponovno se družimo na Hrastovičkoj gori (već po 38. put) kako bismo obilježili 1. izlet našeg Društva. Priključite nam se!

Dojmove s prošlogodišnjih izleta možete pogledati na sljedećim poveznicama 🙂

36. pohod (2019. godina)
37. pohod (2020. godina)

Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta s obzirom na objektivne okolnosti na terenu. Odazivom na izlet, svaki pojedinac dozvoljava upotrebu osobnih fotografija nastalih tokom izleta na web i Facebook stranici HPD-a Sisak.

zdravlje

PLANINARENJE I ZDRAVLJE

Saznajte više  o povezanosti planinarenja i zdravlja. Planinarenje podiže kondiciju, snagu, izdržljivost, poboljšava cirkulaciju i ubrzava gubitak kilograma. Hodanje i penjanje planinama jača i zateže mišiće cijelog tijela, posebno nogu i poboljšava pokretljivost i elastičnost zglobova.

nacionalni-park-risnjak

ODGOĐEN IZLET – Risnjak (11.5.2019.)

Risnjak je jedna od najljepših hrvatskih planina. Nalazi se u istoimenom Nacionalnom parku. Najviši vrh Veliki Risnjak je 1528 metara visok. Bogatstvo biljnog i životinjskog svijeta vidljivo je na svakom koraku. Planina je dobila ime po risu, koji obitava u njezinim šumama. Pod Risnjakom izvire rijeka Kupa, jedna od najčišćih rijeka u Republici Hrvatskoj.

LOGARSKA DOLINA 2013 068 - kopija

LOGARSKA DOLINA, KAMNIŠKO SAVINJSKE ALPE

U godišnjem planu našeg društva obavezno ljeti imamo slovenske Alpe. Ovog vikenda 20. i 21. srpnja, nas 30 krenulo je u Logarsku dolinu. Podijeljeni u dvije skupine: mlađi i „malo stariji“, očekivano smo se posložili već kod uspona uz Rinku.