33 žene na Hrastovici

Uživali smo u stazi posutoj jaglacima, visibabama ,ljubičicama od ulaza u Tješnjak pa sve do Doma. Kraći odmori bili su pokraj Oblaković vrela (osvježenje) kod domaćina Vase gdje staju svi putnici namjernici počašćeni paletom „pikovita“,zatim piramide uz prepuštanje sunčevim zrakama i blagom vjetru. Dolaskom na vrh Cepeliš gdje se nalazi i dom Matija Filjak uživali smo u višesatnom boravku na čistom zraku, u zdravoj hrani kao špeku, roštiljkama, luku, slasticama, kavi jer je trebalo nadoknaditi izgubljenu energiju. Sve pohvale dežurnom planinaru Milošu Crnkoviću na srdačnom dočeku.

Boravak smo oplemenili na stazi osjetila i aromaterapije.

Prije spusta zajedničko fotografiranje a zatim podijeljeni u dvije grupe (1.preko Sv.Duha,2.preko kula)spustili se u Hrastovicu gdje nas je čekao autobus.

Nije se skrivalo oduševljenje i obećanje do 2. pohoda.

Goletne rudine (8.2.2020.)

Prema planu izleta, 8.2.2020. je održan izlet na Goletne rudine. Izletu se odazvalo 19 planinara HPD-a Sisak i PD-a Djed.

Iako je tek veljača, imali smo osjećaj da je proljetno vrijeme već debelo zakoračilo. Nakon okupljanja u Sisku, prva stanica nam je bila tradicionalno Tekija u H. Kostajnici, gdje smo se našli na kavi s prijateljima iz Kostajnice.

PLEŠIVICA I OKIĆ (20.02.2016.)

Još jedan odlazak na planinarenje, još jedan prelijepi izlet, još jedan posjeta Samoborskom gorju u veljači.

Tog jutra ispred željezničkog kolodvora sakupio se veliki broj naših planinara. Danima se pratila vremenska prognoza na kojoj su se za tu subotu izmjenjivali snijeg, kiša, oblaci i sunce. Na kraju smo dobili najbolju kombinaciju – oblake i sunce.