Komna (SLO) (25/26.03.2017.)

PLAN:

25.03.2017.

Polazak ispred željezničkog kolodvora u Sisku U 05:30. Dolazak u Bohinj oko 09:30. Priprema za uspon prema domu na Komni (1520m, oko 3 h hoda). Uspon počinje od Koče pri Savici, gdje postoji teretna žičara kojom se mogu poslati ruksaci u dom, gdje je predviđeno noćenje. Poslije podne obilazak terena oko doma i vježbe korištenja opreme (cepin i dereze) za one koji žele na Lanževicu (2003m) i Bogatin(1977m).

26.03.2017.

Uspon na vrh Lanževice (oko 3 h hoda). U povratku uspon na Bogatin (svatko prema svojim mogućnostima). Ostali  članovi u obilazak lakših ruta oko doma. Poslije podne povratak u dom i povratak u Bohinj.

NAPOMENE:

Dom ima grijanje u sobama i opskrbljen je hranom i pićem. Vreće za spavanje nisu neophodne.

Cijena prijevoza oko 170 KN

Cijena noćenje: 14 – 18 EUR.

Oprema koja se preporučuje, ali nije obavezna:

– skijaške naočale

– sunčane naočale

– štapovi (sa velikim krpljicama)

– cepin

– dereze

– krplje

Vodič, informacije i prijave: Drago Jagarčec – Đino  098 910 5567 ili u prostorijama Društva

Napomena: Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta obziromna objektivne okolnosti na terenu.

2020 08 13 Oltari 10

Za Gospu, na Oltare!

Još prije nekoliko tjedana pao je dogovor da produljeni vikend za blagdan Velike Gospe provedemo aktivno kombinirajući planinarenje, kupanje i naravno druženje na omiljenim nam Oltarima. Rečeno, učinjeno;

Viševica (12.9.2020.)

12.9. sedmoro planinara našeg društva odlučilo je za izlet izabrati Viševicu u Gorskom kotaru. Vrh se nalazi na visini 1428 m. Za uspon smo izabrali stazu od Liča odnosno Svetišta MB Snježne.