Mala Mojstrovka i Prisojnik (5-6.8.2017.)

Jedna grupa s Brankom hoda isplaniranu rutu, a Đino prvi dan ostatak grupe vodi na Malu Mojstrovku (2332 mnv) od Poštarskog doma na Vršiču (1688 mnv).

Zagrijavanje za sutra! Zagrijavanje za Kopiščarjevu pot na Prisojniku! Čez okno!

Iako nam naum za drugi dan mrsi najavljena kiša, jutro donosi lijepo vrijeme i odluku da idemo do Prednjeg okna (2300 mnv). Ako se vrijeme pogorša, vratit ćemo se. Ukoliko ostane stabilno, penjat ćemo se do kraja, na vrh Prisojnika (2547 mnv).

Devet nas je. Većina već očvrsnulih planinara, ali tu je i nekoliko novih. Hodamo lagano i penjemo ujednačeno. Na vertikali nam se priječi velika grupa. Pravimo pauzu da im ostavimo prednost te ih zaobilazimo na dijelu sigurnom za to. Stižemo na vrh, a na licima su nam osmjesi. Kiša nas je zaobišla.

Ovo je moj drugi uspon na Prisojnik i ovaj put nisam u oblaku. Naziru se lijepi pogledi.

Pravimo grupnu fotografiju za uspomenu i sigurno se vraćamo u dom.

Veliko hvala Branki i Đini na još jednom uspješnom izletu!

Svjetlana Vujasin

Kratak osvrt mog dragog prijatelja iz Engleske, i novog člana našeg Društva, na ovaj izlet:

„If you go one a mountain excursion what can you expect?

Early mornings to catch the bus, do stay awake or you may get the wrong bus to the seaside. Warm up drinks on the way – if you don’t feel good, you will after. Talk and anticipation of weather, the route and equipment. Check you have everything and share some food. Climbing the mountains there are funny stories to listen to throughout, and you may become part of one. This a great group of people. Their experience and concern is most reassuring, you are in safe hands. Everyone is friendly and approachable, from all walks of life.

I had a great experience climbing feratta for the first time.

So, if you are looking at the events list and thinking ‘should I’ or ‘could I’ just go for it, and have an adventure.“

Ben Johnson

Nastavak galerije pogledajte ovdje: https://photos.app.goo.gl/jP0URRBhtvtQPV822

Menina planina (02. 04. 2016.)

Menina planina – Sveta gora, kruh si, nam življenje, druga mati! (Savinjčan)

Zorom ranom, oko 5: 30 h tri planinarke; Vesna, Jasminka i Vesna – krenule su put Slovenije do mjesta Gornji Grad koje je jedno od polazišnih točka na Meninu.

Gacka (24.3.2019.)

67 planinara HPD Sisak, uživala su u krasnom sunčanom danu uz rijeku Gacku. Ruta je bila od Otočca (Konzum – Ulica Lj. Gaja do same rijeke) pa do Čovića, gdje su nas čekali autobusi.