Izlet na Moslavačku goru – kamene kugle (18.1.2020.)

Grupa od četrdesetak planinara imala je za cilj – geološki lokalitet Garjevica “kamene kugle”… zanimljivo, preporučam. Petosatno hodanje zbližilo je planinare iz HPD Siska, HPD Djeda iz H. Kostajnice, HPD Zrina iz Petrinje, izmjenjivala su se iskustva, dogovarala putavanja… u cilju dugovječnijeg života, priključite nam se.

TekstVlasta Žarković

FotografijeVlasta Žarković, Tomislava Matić Perković

Dabarski kukovi

Od Kamešnice su prošla već tri tjedna bez ozbiljnijeg hodanja, a  Alpe su svakim danom sve bliže. Bilo je krajnje vrijeme da se nešto uradi po tom pitanju. Tako smo se, u subotu 06.07.2013 , nas sedmoro našli na putu za Baške Oštarije i Dabarske kukove.

Image01

EKO akcija Žumberak, 28.03.2015.

Eko-akcija čišćenja Parka prirode Žumberak – Samoborsko gorje. Ekološko društvo Žumberak u sklopu projekta Uljepšajmo svoj zavičaj: „ Više cvijeća manje smeća“, uz potporu Zagrebačke županije a u suradnji s općinom Krašić organiziralo je 13. eko-akciju uklanjanja i zbrinjavanja otpada iz zaštićene prirode Žumberka.