Izlet na Moslavačku goru – kamene kugle (18.1.2020.)

Grupa od četrdesetak planinara imala je za cilj – geološki lokalitet Garjevica “kamene kugle”… zanimljivo, preporučam. Petosatno hodanje zbližilo je planinare iz HPD Siska, HPD Djeda iz H. Kostajnice, HPD Zrina iz Petrinje, izmjenjivala su se iskustva, dogovarala putavanja… u cilju dugovječnijeg života, priključite nam se.

TekstVlasta Žarković

FotografijeVlasta Žarković, Tomislava Matić Perković

63 Na vrhu Tateyame

Na krovu Japana (srpanj 2019.)

Iz Tokia, preko Fujia, stigla sam u Kyoto. Smješten u dolini triju rijeka, tisuću godina bio je carski glavni grad Japana. Od 1600 hramova koliko ih ima u Kyotu, oni najljepši pod zaštitom UNECSO-ve svjetske baštine, nalaze se po obroncima planina koje okružuju grad.

Majstorska cesta

Prije dosta godina muž je dio ove ceste prehodao s prijateljem i toliko mu se svidjelo da je stalno pričao o njoj. A kako ja hodanje obožavam odlučili smo krajem rujna prehodati njen predivni makadamski dio (cca 17 – 20 km).