Goletne rudine (8.2.2020.)

Nakon toga slijedi vožnja do Gvozdanskog i početak hodanja. Tura je bila standardna, iz Gvozdanskog podno kule preko zaseoka Guge, pa uz i preko potoka i klanaca do hrptenog dijela. Jedva smo čekali da se izdignemo na brijeg odakle su nas čekali lijepi pogledi prema Lici i BiH. Na vrh stižemo prije podneva. Ugodnih 15-ak stupnjeva uz jako sunce, bilo je idealno za duga izležavanja na travnatim padinama rudina. Još kad tome dodate poglede koji sežu od Kozare, Grmeča, Klekovače, Osječenica, Ozeblina, Ličke Plješivice… uživanje je bilo zagarantirano. Na polazak nas je namamio opojni miris roštilja koji se osjetio iz daleke Kostajnice. Ipak, kod auta smo se o
dlučili da ćemo obići i utvrdu Gvozdansko preskažući Žrnovnicu. Na kraju, odlazak u BiH na ćevape te polazak u kasnim poslijepodnevnim satima ispunjeni dojmovima s dragih nam Rudina prema Sisku.

Do sljedeće godine!

Fotografije i tekstMarko Kotaranin

istranica

Nova internet stranica HPD Sisak

Dobrošli na novu internet stranicu HPD SISAK. Novim modernijim izgledom želimo vam olakšati pristup i pregled informacija o radu i aktivnostima društva.

Uživajte u planinarenju kao i do sad, pišite o utiscima s izleta, objavljujte informacije o izletima i drugim aktivnostima.

2019 04 07 TPI 11

Tragom 1. izleta HPD Sisak (7.4.2019)

Iako je kiša odlučila smočiti dan, planinari PD Djed, HPD Zrin, HPD Petrinja, članovi HGSS stanice Novska i oni koji će planinari tek postati, još su jednom uveličali tradicionalni pohod HPD Sisak na Hrastovičku goru.