Kružna tura po Hrastovičkoj gori (25.11.2018.)

Okupljanje: na kavi u 7.30 h u Zelenoj dolini

Početak hodanja: 8.00 h

Staza: Od Zelene doline preko motocross staze i zaseoka Prečanice do vidikovca. Spuštanje preko Oblaković vrela do Tješnjaka (most na Petrinjčici). Penjanje Klinačkom stranom do Gradine (utvrde) pa preko sela Klinac i Hrvatskog Čuntića spuštanje do Zelene doline.

Brzina hodanja i odmori će biti prilagođeni grupi.

Težina izleta: srednje teško. Moguće da su staze djelomično zarasle pa će se na dijelovima malo probijati.

Oprema: Toplija odjeća, visoke gojzerice obavezne zbog vrste terena. Hrana iz ruksaka.

Informacije: na sastanku društva ili vodiču na mob: 098 172 87 83 – Goran Kotaranin

Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta s obzirom na objektivne okolnosti na terenu. Odazivom na izlet, svaki pojedinac dozvoljava upotrebu osobnih fotografija nastalih tokom izleta na web i Facebook stranici HPD-a Sisak.

K2 – Trijumf i tragedija (25.09.2014)

Vrhunac obilježavanja 90 godina planinarenja u Sisku predstavljalo je gostovanje najvećeg hrvatskog alpinista Stipe Božića. U dvosatnom druženju održao je multimedijsku prezentaciju sa svog uspona na drugi vrh po visini na svijetu, smrtonosni K2, koji su obilježili i trijumf i tragedija.

83224150 10216635150051060 6791075668504346624 o

Izlet na Moslavačku goru – kamene kugle (18.1.2020.)

Kružna staza: Rudin jarak – Mjesec – KAMENE KUGLE – Pešut – Šamarica podno Jelengrada – Jelengrad

Za kretanje u prirodi vrijedi ” nema lošeg vremena samo loše odjeće, opreme”…
“Žalosna” zima bez snijega ali ne bez niske temperature, povremene “rosuljice”, blage poledice, magla… hladnoća se uvlačila u tijelo.