Kružna tura po Hrastovičkoj gori (25.11.2018.)

Okupljanje: na kavi u 7.30 h u Zelenoj dolini

Početak hodanja: 8.00 h

Staza: Od Zelene doline preko motocross staze i zaseoka Prečanice do vidikovca. Spuštanje preko Oblaković vrela do Tješnjaka (most na Petrinjčici). Penjanje Klinačkom stranom do Gradine (utvrde) pa preko sela Klinac i Hrvatskog Čuntića spuštanje do Zelene doline.

Brzina hodanja i odmori će biti prilagođeni grupi.

Težina izleta: srednje teško. Moguće da su staze djelomično zarasle pa će se na dijelovima malo probijati.

Oprema: Toplija odjeća, visoke gojzerice obavezne zbog vrste terena. Hrana iz ruksaka.

Informacije: na sastanku društva ili vodiču na mob: 098 172 87 83 – Goran Kotaranin

Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta s obzirom na objektivne okolnosti na terenu. Odazivom na izlet, svaki pojedinac dozvoljava upotrebu osobnih fotografija nastalih tokom izleta na web i Facebook stranici HPD-a Sisak.

Image00028

K2 – Trijumf i tragedija (25.09.2014)

Vrhunac obilježavanja 90 godina planinarenja u Sisku predstavljalo je gostovanje najvećeg hrvatskog alpinista Stipe Božića. U dvosatnom druženju održao je multimedijsku prezentaciju sa svog uspona na drugi vrh po visini na svijetu, smrtonosni K2, koji su obilježili i trijumf i tragedija.

VRANICA 104 - Janko

Vranica (BiH)

Četiri planinara HPD Sisak ovog vikenda priključilo se grupi iz Zagreba pod vodstvom Željka Novaka na izlet na planinu Vranicu(BiH) koja je smještena između gradova Uskoplja na zapadu i Fojnice na istoku.