KOŠUTA – VELIKI VRH (2088m) 17.02.24.

Košuta je greben koji se proteže 10 km od graničnog prijelaza Ljubelj i pripada skupini Alpe – Karavanke. Sam greben čini granicu između Slovenije i Austrije, s prosječnom visinom od oko 2000 m. Strana koja gleda prema Austriji strmo se spušta u dubinu pa ova planina ostavlja dojam i pitome i divlje planine. To je jako zanimljivo u zimskim uvjetima, svakako u planinarskom smislu, a posebno ako se ide na uspon na jedan od nekoliko vrhova, kao što su Veliki vrh (2088m), Kofce gora (1967m) i Kladivo (2094m).
Planinarski dom Kofce nalazi se na 1488 m i dom je opremljem s jelom i pićem.
Boravak u ovom dijelu Alpa pruža nam izuzetan pogled na greben Košute i pogled na Storžić, Kamniške alpe, Begunjščicu, Stol te se u daljini vide i Julijske alpe sa veličanstvenim Triglavom.
PLAN PUTA:
Subota 17.02.24.
Ići će se osobnim autima, a polazak je planiran u 5 h ujutro. Nalazimo se kod Lidla, odakle se kreće prema Sloveniji i polaznoj točki za uspon, Matizovec.
Potrebno vrijeme za uspon je oko 3h i 30 min. Na izlet se mogu prijaviti svi koji žele ići, čak i oni koji nemaju iskustva u zimskim usponima. Oni koji nemaju iskustva mogu ići do doma i tamo mogu čekati grupu da se vrati sa uspona.
HRANA:
Hrana iz ruksaka, a tko želi može si kupiti jelo i piće u domu.
OPREMA:
KOMPLETNA ZIMSKA OPREMA:
ZIMSKE GOJZERICE, ŠTAPOVI, NAOČALE, KREMA ZA SUNČANJE. OBAVEZNO CEPIN I DEREZE.
Organizator izleta,
Jasminka Malnar

Krstarenje 2016.

Od 27. kolovoza do 3. rujna 2015. uživali smo na 11. krstarenju u organizaciji HPD Sisak. Plovili smo od Zadra do Baške obilazeći zadarski arhipelag po izuzetno lijepom i toplom vremenu.

Klek

02. veljače 2013.  održan je uspon planinara HPD Sisak na Klek.

Broj sudionika: 26

Polazak iz Siska: U 6h.

Vožnja Sisak-Zagreb-Karlovac-Ogulin-Bjelsko

lovro

Spomen na Lovru (Ivan Lovreković)

Rođen je 13. kolovoza 1940. godine u Hrvatskom Čuntiću. Cijeli radni vijek proveo je u Željezari Sisak. Nakon učlanjenja u HPD Sisak 1992. odmah se uključio i u njegov rad. Sudionik je brojnih radnih akcija na Oltarima, Moslavačkoj Slatini i Kleku.