Izvještaj s izleta: Vinkovo u Iloku

I dalje upoznavanje novih sredina, ovaj puta istok Hrvatske, Ilok koji ima i nadimke mali Dubrovnik i Dubrovnik na istoku, Županija Vukovarsko Srijemska.
Pohod je organizirala Udruga Slavonskih planinara, HPD Liska iz Iloka u čijem društvu su bili i planinari HPD Siska, više od tridesetak, 20. siječnja 2024.
Vrijeme zimsko, mali snježni pokrivač, zubato sunce uz povremeni vjetar, temp.u minusu, taman da zadovoljim planinarsko turističke apetite. Domaćini su srdačno dočekali planinare uz okrepu,
preko dvjesto planinara iz Hrvatske, Bosne i Srbije koji su prohodali kružnu stazu dugu 13 km…🥾🥾
Vidikovac Vukovo – vrh Čukavac – najviši vrh VSŽ, Liska (297 m) – kota i vidikovac Skandala (253 m) na zapadnim obroncima Fruške gore – vidikovac Vukovo.
Uslijedio je turistički dio u Iloku na gradskoj tržnici kod starih podruma – POKLADNI SAJAM za VINKOVO (OPG-ovi, degustacija vina – domaćin poklonio čaše, gastro ponuda, tamburaši i veoma dojmljivi POKLADNI JAHAČI), a i obilazak grada.
Puna dojmova ….iako malo promrzla ….vrijedilo se ustati u 3,30 a nedjelja.
Tekst: Vlasta Žarković