Goletne rudine (548 m) – Subota 3.2.2024.

Okupljanje i polazak: Ispred Konzuma u Capragu (Sisak) u 7:15 sati
Plan izleta: Vožnja do Gvozdanskog uz stanku za kavu u Kostajnici u kafiću Tekija (u 8:00). Slijedi planinarenje do Goletnih rudina a nakon toga, ćevapi u BiH.
Staza: Kružna. Kreće se od spomenika u Gvozdanskom, cestom do zaseoka Beke, te dalje kroz klanac i šumu do proplanka. Nastavljamo hrptom do Goletnih rudina. Na vrhu radimo dužu pauzu uz panoramski pogled prema Dvoru i utvrdi Gvozdansko. Spuštamo se na drugu stranu preko sela Brđani u Gvozdansko. Po želji, penjemo se i na utvrdu Gvozdansko.
Hodanje: Ukupne dužine oko 13 km, vrijeme hodanja 4-5 sati
Napomena: Tura nije zahtjevna, ali je zbog vrste terena nešto teža. Ne postoje planinarske staze, dio puta idemo kroz klanac, prelazimo potok.
Oprema: Slojevita odjeća, visoke cipele, štapovi za hodanje, rezervna roba (tenisice, rezervne hlače, rublje, čarape i sl.), osobni dokumenti.
Prijevoz: Automobilima
Hrana: Iz ruksaka
Moguće promjene u ovisnosti o stanju na terenu i mogućnostima sudionika
Prijava nije potrebna, dovoljno je pojaviti se na mjestu okupljanja.
Informacije na sastanku društva – Marko Kotaranin

vlasic 01

Vlašić i Visoko (20.-22.4.2019.) – Uskršnji vikend

Vlašić je planina u srednjoj Bosni. Prostire se u općini Travnik. Njegov je najveći vrh Paljenik 1933m. Vlašićka visoravan je visoka 1300m, a poznata je po glasovitoj tradiciji spravljanja vlašićkog sira, kao i turizmu na Babanovcu, gdje se vremenom etablirao novi bosanskohercegovački centar zimskog turizma. Na planini Vlašiću izvire rijeka Ugar.

Na Papuku i Krndiji

Osam planinara našeg društva boravilo je 28.2. na Papuku i Krndiji. Organizator izleta bila je Vesna Poljak, a vodič simpatična planinarka domaćeg planinarskog društva iz Orahovice. Staze koje smo prolazili vrlo su lijepe i atraktivne.