Nove majice s oznakama HPD Sisak

Nakon što smo prošle godine napravili tehničke kratke majice, koje su se pokazale kao jako atraktivne i prepoznatlje na planinama, ove godine planiramo izradu majica s kapuljačama (iliti dukse), kao na slici ispod (slika je ilustracija).
Pozivamo sve zainteresirane, da se na iduća dva sastanka Društva zapišu za veličinu koju bi htjeli, kako bi mogli što preciznije naručiti broj duksi. Cijena dukse će iznositi 30 €, odnosno kao i cijena same izrade, budući da poanta izrade majice nije zarada, nego promocija HPD-a Sisak.

Krupa 1

Kanjon Krupe (1.9.2019.)

Rijeka Krupa je jedan od bisera kojeg treba posjetiti. Nalazi na južnim obroncima Velebita i najveća je pritoka rijeke Zrmanje. Bistra je to i hladna planinska rijeka, a krasi ju 19 slapova. Kod izvora rijeke se nalazi istoimeni lijepi manastir iz 131. godine. Ovaj izlet je namijenjen svim planinarima, a posebno i početnicima.

oltari111

Planinarska kuća Oltari

Oltari su maleno mjesto na Sjevernom Velebitu.Tiho i neprimjetno se nastanilo u našim srcima.zarobilo nas ljepotom, ispunilo mirom, radošću, ,nestvarnim pogledima na otoke Krk, Prvić, Kvarnerski zaljev, Učku…U tom zaustavljenom vremenu nalazi se planinarska kuća Oltari, kojom upravlja naše planinarsko društvo.

Uskrs na Oltarima 2013 015 - kopija

Uskrs na Oltarima

Nadali smo se pogreškama u najavljenoj prognozi, nažalost bilo je još gore nego što se očekivalo. Uskrs već godinama zabijeli Oltare, ali ovog Uskrsa 2013., izmjenjivala se kiša s još jačom kišom, a u ponedjeljak, snijeg i oblaci nisu dali da odradimo planiranu „Zavratnicu“.