Crni vrh i Kamenjak (11.07.2015.)

Crni Vrh ubraja se među vrhove istočnog dijela skupine Obruča, jer se izdiže u području koje je prirodan nastavak niza vrhova iznad Grobničkog polja.

Kamenjak je mala osamljena skupina vapnenačkih litica što se dižu iz šume iznad istočne strane Grobničkog polja. Područje Crnog vrha i Kamenjaka smatra se širom okolicom Platka, jer su svi glavni prilazi orijentirani na Platak.

PLAN izleta:

Planirane su dvije grupe hodača uz vodiče iz PD Kamenjak iz Rijeke.

Polazak sa željezničkog kolodvora u Sisku u 6 sati. Planirani dolazak na Platak je između 8 i 8:30,  gdje nas čekaju domaćini iz PD Kamenjak koji su ponudili dva vodiča.

Za jaču grupu hodača planirana je kružna staza s obilaskom 2 vrha Crni Vrh (1335 m) i Primorski Klek (1210 m). Za slabiju grupu hodača planiran je uspon na Jasenovice (746 m).

Nakon okupljanja obadvije grupe na Platku, slijedi zajednički uspon na Kamenjak (838 m) i nakon toga povratak u Sisak.

Vodiči: Marija Medved, 098 465 726 i Ljubica Matijašević, 091 563 2075

Napomena: Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta obziromna objektivne okolnosti na terenu.

Goletne rudine (8.2.2020.)

Prema planu izleta, 8.2.2020. je održan izlet na Goletne rudine. Izletu se odazvalo 19 planinara HPD-a Sisak i PD-a Djed.

Iako je tek veljača, imali smo osjećaj da je proljetno vrijeme već debelo zakoračilo. Nakon okupljanja u Sisku, prva stanica nam je bila tradicionalno Tekija u H. Kostajnici, gdje smo se našli na kavi s prijateljima iz Kostajnice.

Tragom Prvog izleta (13.04.2014.)

U nedjelju, 13, travnja 2014. godine sisački su planinari obilježili 31. godina prvog izleta na Hrastovičku goru. Među planinarima se našao i Mile Božičević, jedini planinar, učesnik tog prvog izleta 9. travnja 1983. godine.