Crni vrh i Kamenjak (11.07.2015.)

Crni Vrh ubraja se među vrhove istočnog dijela skupine Obruča, jer se izdiže u području koje je prirodan nastavak niza vrhova iznad Grobničkog polja.

Kamenjak je mala osamljena skupina vapnenačkih litica što se dižu iz šume iznad istočne strane Grobničkog polja. Područje Crnog vrha i Kamenjaka smatra se širom okolicom Platka, jer su svi glavni prilazi orijentirani na Platak.

PLAN izleta:

Planirane su dvije grupe hodača uz vodiče iz PD Kamenjak iz Rijeke.

Polazak sa željezničkog kolodvora u Sisku u 6 sati. Planirani dolazak na Platak je između 8 i 8:30,  gdje nas čekaju domaćini iz PD Kamenjak koji su ponudili dva vodiča.

Za jaču grupu hodača planirana je kružna staza s obilaskom 2 vrha Crni Vrh (1335 m) i Primorski Klek (1210 m). Za slabiju grupu hodača planiran je uspon na Jasenovice (746 m).

Nakon okupljanja obadvije grupe na Platku, slijedi zajednički uspon na Kamenjak (838 m) i nakon toga povratak u Sisak.

Vodiči: Marija Medved, 098 465 726 i Ljubica Matijašević, 091 563 2075

Napomena: Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta obziromna objektivne okolnosti na terenu.

p7020054

Srednji Velebit (02/03.07.2016.)

Na izletu je sudjelovalo 12 planinara iz 3 planinarska društva: HPD Siska, HPD Zrina i HPD Pogledića. Krenuli smo u subotu u 5,30 h sa željezničkog kolodvora u Sisku s dva vozila (kombi i osobni automobil).

20131020 100632

JESEN NA SJEVERNOM VELEBITU

Subota 19. listopada 2013. godine,  zora nad Siskom najavila je lijep dan. Raspoloženi premda još malo sneni, „potrpali“ smo se u autobus s nešto više prtljage i prepustili u sigurne ruke našeg  vozača Iveka točno u 6:00 sati. Na ugodnoj vožnji prati nas  veliki sjajni mjesec i mami na pomalo mistična razmišljanja.