Najava putopisnog predavanja – uspon na Kilimanjaro

Dragi prijatelji HPD-a Sisak,

pozivamo vas na prvo u nizu zanimljivih putopisnih predavanja, ovaj puta na temu uspona na Kilimanjaro, najviši vrh Afrike! Predavač je Siniša Žegor, a vi ćete imati priliku iz prve ruke saznati kako je izgledao uspon na najvišu točku na kojoj je stajao netko od članova HPD Siska u 2023.

Predavanje će se održati u prostorijama Društva, na adresi Ivana Meštrovića 32, Sisak, u srijedu 31. siječnja, s početkom u 19:30 h.

Vidimo se!

p7020054

Srednji Velebit (02/03.07.2016.)

Na izletu je sudjelovalo 12 planinara iz 3 planinarska društva: HPD Siska, HPD Zrina i HPD Pogledića. Krenuli smo u subotu u 5,30 h sa željezničkog kolodvora u Sisku s dva vozila (kombi i osobni automobil).

132271857 409219873648006 1034417922743942503 n

Svetom brdu na zimski solsticij

Zašto je baš Sveto brdo sveto za razliku od ostalih brda, gora i planina koje nemaju tako posvećen naziv? Potražila sam odgovor uoči svog drugog po redu pohoda na njegov vrh (1752 mnv), ali sam pronašla jedino u PDF-u dostupno izvješće, odnosno, digitalno prenesen članak iz časopisa u autorstvu nekog svećenika koji se povodom izleta tadašnjeg kardinala Kuharića, poneke časne sestre i općenito odabranih crkvenih predstavnika na upravo taj vrh Velebita, potrudio objasniti njegovo značenje.

oltari111

Planinarska kuća Oltari

Oltari su maleno mjesto na Sjevernom Velebitu.Tiho i neprimjetno se nastanilo u našim srcima.zarobilo nas ljepotom, ispunilo mirom, radošću, ,nestvarnim pogledima na otoke Krk, Prvić, Kvarnerski zaljev, Učku…U tom zaustavljenom vremenu nalazi se planinarska kuća Oltari, kojom upravlja naše planinarsko društvo.