IZLET: VINKOVO U ILOKU, subota 20.01.2024.

Polazak: subota 20.01.2024. u 4:30 h sa parkirališta sportske dvorane Zeleni brijeg.

Cijena izleta: 25 eura

Plan izleta: Vozimo se prema Iloku (vidikovac Vukovo) uz zaustavljanje na pauzi za kavu uz očekivano vrijeme dolaska u 8:30 gdje nas očekuju domaćini Slavonski planinari s kavom, rakijom, čajem i kiflicama.

Pohod započinje u 9 h prema najvišem vrhu Vukovarsko-srijemske županije Liska (297 m) i vidikovcu Skandala (253 m) koji je ujedno i najistočnija kontrolna točka Hrvatske planinarske obilaznice, a leže na zapadnim obroncima Fruške gore. S vidikovca Skandala pruža se predivan pogled na Dunav, Ilok i okolne brežuljke zasađene vinogradima.
Staza je kružna od vidikovca Vukovo preko vrha Čukavac, zatim najvišeg vrha Vukovarsko-srijemske županije Liska (297 m) do kote Skandala i vidikovca Vukovo, u ukupnoj duljini 13 km. Očekivano vrijeme obilaska staze je do 14 h kada je predviđen dolazak na prostor gradske tržnice kod Starih podruma gdje se održava pokladni sajam za Vinkovo. Na sajmu će se nuditi degustacija iločkih vina i gastro ponuda s tradicijskim jelima uz neizostavne slavonske tamburaše, te doček pokladnih jahača.

Pohod organizira Udruga Slavonski planinari i HPD Liska iz Iloka.

Polazak prema Sisku planira se u 16:30 h, te dolazak u Sisak oko 20 h.

Oprema: standardna planinarska uvjetovana vremenskim prilikama.

Organizatorica: Marina Dujmušić 098/9550 625

Prijava na telefon uz obaveznu uplatu na sastanku Društva do 17.1.2024.

2.POHOD ŽENE U PLANINI

(povodom međunarodnog Dana žena)

Doživite Hrastovičku goru pod snijegom

Nedjelja 4.3.2018. oblačno, bez vjetra ali osjetno toplije sa puno snijega i vesela ekipa Vesna Marica Senka Anica, Ljilja Dragana Branka Valentina Vlasta ………… Žene iz HPD Siska i iz HPD Zrina Petrinje.

Ljetos (27.- 29.07.2016.)

Četvero je planinara svoj godišnji odmor započelo planinarenjem. Prvi dan (27. 7.) cilj je bio slovenski Snežnik, planina čiji je vrh najviši vrh Slovenije izvan alpskog područja. Vremenske prilike su se pokazale idealnim iako najava nije bila takva.