Međunarodni dan planina (11.12.2014)

Cilj mu je povećati svijest javnosti o važnosti planinskih šuma, uloge koju one imaju kao i njihovog utjecaja na prilagođavanje klimatskim promjenama.

S ovim važnim datumom za planinare upoznali smo članove društva na sastanku

Ivanka Marić

Ruza Vukasovic

Sjećanje na Ružu

Dragi prijatelji planinari, danas nas je napustila naša Ružica Vukasović. Borila se do zadnjeg trena, ali bolest je bila jača.

Voljela je planinu, posebno Velebit. Obožavala je boraviti u našoj planinarskoj kući Oltari, gdje je naročito u vrijeme bolesti nalazila potrebnu tišinu i mir. Uvijek se vraćala planini, jer tamo je sloboda, tišina, tamo smo maleni ispod zvijezda.

Majstorska cesta

Prije dosta godina muž je dio ove ceste prehodao s prijateljem i toliko mu se svidjelo da je stalno pričao o njoj. A kako ja hodanje obožavam odlučili smo krajem rujna prehodati njen predivni makadamski dio (cca 17 – 20 km).