Vilinski kukovi (15.6.2019.)

Posjećuje se i jama Mamet dubine 206 metara. Otvor jame je eliptičnog oblika, dimenzija 60 x 70 metara i predstavlja najimpresivniji jamski otvor u Hrvatskoj. Dno jame dimenzija je 87 x 157 m. Najveće jame na zemlji su često odredišta za base jumpere. Takva je u Meksiku poznata jama Sotano de la Golondrinas. A u Europi je to Mamet jama, koja je san svih base jumpera. Najpoznatiji takav događaj bio je 2004. godine, kada je austrijski base jumper Felix Baumgartner skočio u jamu.

Polazak: u subotu u 05:00 h sa željezničkog kolodvora u Sisku

Povratak: u kasnim večernjim satima

Plan: Kružna planinarska tura: Muškovci – Pećice – Prosenjak – jama Mamet – Vilenski vrh, 922m -Panoga, 1064m – Prosenjak – Pećice – Muškovci

Zahtjevnost izleta: vrijeme hodanja oko 7 sati, tehnički zahtjevnije jer se kreće po kamenom terenu te je na dijelovima potrebno služiti se istovremeno rukama i nogama

Planinarska oprema: primjerena hodanju krškim terenom, prilagođena vremenskim uvjetima, zaštita od sunca, rezervna odjeća, prva pomoć, naglavna baterija

Prehrana: iz ruksaka, minimalno 2-3 l vode zbog izloženosti suncu

Prijevoz: ovisi o broju prijavljenih

Dokumenti: Osobna, zdravstvena i planinarska iskaznica

Organizator: Ognjen Stambolija (tel: 099 8172 332)

Prijave: uz obaveznu akontaciju od 100 kn do popunjenja

Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta s obzirom na objektivne okolnosti na terenu. Odazivom na izlet, svaki pojedinac dozvoljava upotrebu osobnih fotografija nastalih tokom izleta na web i Facebook stranici HPD-a Sisak.

Ucka

Učka (23.11.2019.)

Učka je najviša planina Istarskog poluotoka, a uzdiže se 1396 metara iznad mora. Najviši vrh je Vojak na kojem je radi atraktivnog pogleda izgrađena kula visine 5 metara. Pogled s vrha se pruža na Istru, Kvarnerski zaljev s otocima, planine Gorskog kotara, Velebit, Alpe i Italiju. Mala Učka je najviše ruralno naselje u Istri, smješteno na 995 metara nadmorske visine. Sisol je jugozapadna visoravan masiva Učke, s istoimenim vrhom visine 835 m.

Image15

Vrh Hrvatske, 07.06.2014.

Kako je izlet HPD Siska na Dinaru propao, nas petero se, zajedno sa Novakovom grupom iz Željezničara, priključilo planinarskom društvu Lipa Sesvete i njihovom pohodu na „Vrh Hrvatske“.