Vilinski kukovi (15.6.2019.)

Posjećuje se i jama Mamet dubine 206 metara. Otvor jame je eliptičnog oblika, dimenzija 60 x 70 metara i predstavlja najimpresivniji jamski otvor u Hrvatskoj. Dno jame dimenzija je 87 x 157 m. Najveće jame na zemlji su često odredišta za base jumpere. Takva je u Meksiku poznata jama Sotano de la Golondrinas. A u Europi je to Mamet jama, koja je san svih base jumpera. Najpoznatiji takav događaj bio je 2004. godine, kada je austrijski base jumper Felix Baumgartner skočio u jamu.

Polazak: u subotu u 05:00 h sa željezničkog kolodvora u Sisku

Povratak: u kasnim večernjim satima

Plan: Kružna planinarska tura: Muškovci – Pećice – Prosenjak – jama Mamet – Vilenski vrh, 922m -Panoga, 1064m – Prosenjak – Pećice – Muškovci

Zahtjevnost izleta: vrijeme hodanja oko 7 sati, tehnički zahtjevnije jer se kreće po kamenom terenu te je na dijelovima potrebno služiti se istovremeno rukama i nogama

Planinarska oprema: primjerena hodanju krškim terenom, prilagođena vremenskim uvjetima, zaštita od sunca, rezervna odjeća, prva pomoć, naglavna baterija

Prehrana: iz ruksaka, minimalno 2-3 l vode zbog izloženosti suncu

Prijevoz: ovisi o broju prijavljenih

Dokumenti: Osobna, zdravstvena i planinarska iskaznica

Organizator: Ognjen Stambolija (tel: 099 8172 332)

Prijave: uz obaveznu akontaciju od 100 kn do popunjenja

Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta s obzirom na objektivne okolnosti na terenu. Odazivom na izlet, svaki pojedinac dozvoljava upotrebu osobnih fotografija nastalih tokom izleta na web i Facebook stranici HPD-a Sisak.

KOTLIĆ

U nedjelju, 22. rujna 2013. održano je u organizaciji HD Kapela iz Zagreba takmičenje u pripremanju planinarskog kotlića. Događaju su prisustvovali i naši članovi. A kako su prošli to ćemo saznati uskoro…