Martinje u Kutjevu (12.11.2017.)

MARTINJE U KUTJEVU je tradicionalna i specifična turistička manifestacija u prigodi Sv. Martina koja okuplja veliki broj planinara i izletnika. Program je koncipiran tako da planinari i izletnici imaju oko 3h hoda gorjem Krndija i vinskim cestama kutjevačkog vinogorja. Nakon toga svi dolaze na Trg graševine gdje se nastavlja obred krštenja mošta, zabavni program s nekoliko tamburaških grupa i solista koji izvode tradicionalne vinske pjesme, degustacije mladih vina kutjevačkog vinogorja, a uz sve nudi se bogata gastro ponuda Slavonije.

kutjevo2017

Informacije: Ivica Perković  091 511 9512

Ovdje možete pogledati izvješće sa jednog od prošlih izleta: Kutjevo

Napomena: Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta obziromna objektivne okolnosti na terenu.

OMISKA DINARA 2013 007-002

Omiška Dinara

20. i 21. travnja 2013. velika grupa sisačkih i petrinjskih planinara obišla je Omišku Dinaru i njen najviši vrh Kulu. Do detaljnijeg izvješća neka vam priložene fotografije dočaraju dio ugođaja.

gacka

Gacka (24.3.2019.)

Rijeka Gacka je sa svojim pritokama dugačka 61 km, iako je prije izgradnje hidroelektrane bila dugačka 100 km. Proteže se od svog izvora Tonković vrilo te se polako spušta niz područje Gackog polja primajući brojne pritoke. Odlikuje je čista bistra voda koja unatoč krševitom kraju relativno sporo teče.

maglic naslovna

Maglić, BIH (2. – 5.8.2018.)

Maglić je planina na granici Bosne i Hercegovine s Crnom Gorom, 20-ak km jugozapadno od Foče. Ima dva vrha: tzv. Mali Maglić (2386m) na bosanskoj strani i Veliki Maglić (2388m) na crnogorskoj strani, međusobno udaljena 10-ak minuta hoda. Planina je na zapadu omeđena rijekom Sutjeskom, na jugozapadu planinom Volujak (2283m), rijekama Drinom i Pivom na sjeveroistoku te planinom Bioč na jugoistoku. Posebitosti ove planine su da na njoj raste posljednja europska prašuma Perućica te da se s nje pruža pogled na predivno srcoliko Trnovačko jezero.