Požeška gora 14.1.

Ovo je tradicionalni 12. pohod, kojeg organizira HPD Sokolovac iz Požege, odnosno njihova podružnica “Kapavac” iz mjesta Zakorenje kod Požege.
Požeška gora je niska Slavonska gora koja “zatvara” Požešku kotlinu sa južne strane u dužini od 20-ak km. Vrhovi su Maksimov hrast (614 m) i Kapavac (617 m).
Polazak iz Siska je kod dvorane Zeleni brijeg u 6:00 sati. Dolazak u Zakorenje planiran je oko 8:30 sati, gdje nas domaćin dočekuje s pićem i hranom.
Kretanje prema vrhu Kapavac je ispred planinarskog objekta “Bajin kijer” oko 9:30 sati. Trajanje hoda do vrha je oko 2 sata. Pri vrhu nastupaju slavonski tamburaši uz slavonsko kolo. Povratak u mjesto je oko 14 sati.
U mjesnom domu se nastavlja sa druženjem uz glazbu i ponudu hrane i pića po popularnim cijenama.
Povratak u Sisak po dogovoru.
Prijave za izlet srijedom na sastanku uz akontaciju od 15 €.
Organizira Slavko Didović uz pomoć ostalih planinara. Informacije na 099 721 2761.

Suradnja HPD-a Sisak i Gimnazije Sisak

Povodom 35 godina kontinuiranog djelovanja HPD-a Sisak u galerijskom prostoru Gimnazije Sisak 13. prosinca održano je predavanje pročelnika Visokogorske sekcije HPD-a Željezničar iz Zagreba Slavka Patačka. Predavanjem su predstavljeni svi četiritisućnjaci koje je osvojio Slavko Patačko.