Nova internet stranica HPD Sisak

Ovo je samo početak puta, želja nam je vremenom proširiti sadržaj stranice na što više tema iz života planinara i aktivnosti Društva. Prije svega se to odnosi na dio vezan uz edukaciju i savjete planinara.

Molimo vas da tekstove  dostavljajte napisane u Word-u.

Do 15 fotografija dostavljajte u jpg, gif ili png formatu, rezolucije 800 x 600 ili 1024 x 768 pixela, maksimalne veličine  do 500 kB.

Svoje tekstove i  fotografije možete slati na adresu: hpdsisak.web@gmail.com ili na CD i DVD medijima na sastancima društva ili prema dogovoru sa administratorom.

Hvala.

damavand naslovna

Na krovu Bliskog istoka i najvišem vulkanu Azije (21. – 29.7.2018.)

EKSPEDICIJA DAMAVAND 5671m

Jednog ranog prosinca prije par godina, pri povratku sa Sri Lanke za Zagreb, proletjeli smo iznad Damavanda. Pogled na njegov stožasti vrh prekriven snijegom, kako se zrcali u tirkiznom jezeru Lar, bio je sasvim dovoljan. Odmah sam znala da ću uskoro pohoditi ovu moćnu planinu. Jer ne doći na tako magično mjesto za mene bi bilo kao ne disati.

Triglav čez Plamenice (26.8. – 27.8.2017.))

Od Aljaža do Aljaža

ili kako su mase zavoljele volšebnog[1] Gazdu

(26.8. – 27.8.2017.)

Nakon svega tri sata tankog sna, troje planinara uputilo se oko 03:00 sata ujutro 26.8.2017. u Julijske Alpe s ciljem da se preko Plemenica (Bamberg) uspnu na vrh najviše slovenske planine – Triglav.

[1] vȍlšēban prid. odr. -bnī; koji je čudotvoran; magičan, tajanstven, natprirodan