Radne akcije na Bijelim stijenama (20.-22. 6.2020.)

HPD Kapela obnavlja planinarsko sklonište “Miroslav Hirtz” na Bijelim stijenama
(detalje možete vidjeti na stranici: http://www.hpd-kapela.hr/docs/Projekt.pdf).

Za nadolazeći vikend (20.-22. lipnja), organiziramo akciju nošenja materijala do skloništa te vas molimo da ako ste u mogućnosti dođete i pomognete nam iznijeti materijal. Kako se radi o najvećem planinarskom skloništu u Hrvatskoj, materijala je jako puno, svaka pomoć je dobrodošla.

Nosit će se u subotu i nedjelju, eventualno ako nešto ostane i ponedjeljak. Organizirajte si jednodnevni izlet jer neće biti mjesta za prespavati na Bijelim stijenama. Zbog korone neće biti organiziranog autobusnog prijevoza.

Također molimo da se parkirate na 7. kilometru (donje parkiralište), kako ne bi zagušili cestu koja vodi do gornjeg parkirališta. Molimo da se svakako najavite kako bi mogli organizirati topli obrok i za vas.

Kontakt: Luka Kvočić – 098 340 541, Josip Zelić – 091 571 4616

Vaši Kapelaši

132271857 409219873648006 1034417922743942503 n

Svetom brdu na zimski solsticij

Zašto je baš Sveto brdo sveto za razliku od ostalih brda, gora i planina koje nemaju tako posvećen naziv? Potražila sam odgovor uoči svog drugog po redu pohoda na njegov vrh (1752 mnv), ali sam pronašla jedino u PDF-u dostupno izvješće, odnosno, digitalno prenesen članak iz časopisa u autorstvu nekog svećenika koji se povodom izleta tadašnjeg kardinala Kuharića, poneke časne sestre i općenito odabranih crkvenih predstavnika na upravo taj vrh Velebita, potrudio objasniti njegovo značenje.