EKO AKCIJA NA BANOVINI 04.12.2022.

Dragi planinari i ljubitelji prirode,

pozivamo vas na EKO AKCIJU koja će se održati na dobro nam znanom mjestu na području Tješnjaka, gdje nažalost svjedočimo svakodnevnom odlaganju smeća.

I sami ste konstantno svjedoci da neodgovorni građani gomilaju otpad na dragoj nam Hrastovačkoj gori, pa se nadamo da ćemo ovom akcijom barem malo osvijestiti sve ljude kojima je ta lokacija mjesto gdje će izbaciti smeće, te ih potaknuti na odgovornije ponašanje.

Mjesto okupljanja: Caffe bar Zelena dolina

Vrijeme okupljanja: 8:30 h

Sigurnosna oprema: osigurana

IO Društva

damavand naslovna

Na krovu Bliskog istoka i najvišem vulkanu Azije (21. – 29.7.2018.)

EKSPEDICIJA DAMAVAND 5671m

Jednog ranog prosinca prije par godina, pri povratku sa Sri Lanke za Zagreb, proletjeli smo iznad Damavanda. Pogled na njegov stožasti vrh prekriven snijegom, kako se zrcali u tirkiznom jezeru Lar, bio je sasvim dovoljan. Odmah sam znala da ću uskoro pohoditi ovu moćnu planinu. Jer ne doći na tako magično mjesto za mene bi bilo kao ne disati.

p7020054

Srednji Velebit (02/03.07.2016.)

Na izletu je sudjelovalo 12 planinara iz 3 planinarska društva: HPD Siska, HPD Zrina i HPD Pogledića. Krenuli smo u subotu u 5,30 h sa željezničkog kolodvora u Sisku s dva vozila (kombi i osobni automobil).