Begunjščica (SLO) 16. i 17.2.2019.

Plan puta: Polazak iz Siska u 5 sati u subotu ujutro na parkiralištu trgovačkog centra Lidl, povratak u nedjelju u večernjim satima.

Prvi dan popet ćemo se na Veliki vrh, najviši vrh Begunjščice, zatim silazak i noćenje u domu „Pri izviru Završnice“, trajanje hoda približno 7 sati.

Drugi dan slijedi povratak do parkirališta i put natrag u Sisak, trajanje hoda 2 sata. Prijevoz će biti organiziran osobnim vozilima. Dom „Pri izviru Završnice opremljen je hranom i pićem“, vreća za spavanje nije potrebna.

Težina izleta: Izlet je fizički i tehnički zahtjevan. Potrebna je dobra kondicija hodača uz poznavanje osnovnih zimskih tehnika korištenja dereza i cepina.

Oprema: Čvrste nepromočive gojzerice, zimska odjeća, zaštita od sunca i vjetra, gamaše, dereze, cepin, kaciga.

Napomena: Prijave i informacije srijedom na sastanku društva ili vodiču na mob. 099/478-6641 Matija Zaplatić.

U slučaju nepovoljnih vremenskih uvjeta izlet se odgađa.

Fotografije s prošlogodišnjeg izleta možete pogledati na sljedećoj poveznici: http://www.hpd-sisak.hr/index.php/obavijesti-menu-item/587-begunjscica-zima-2018

Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta s obzirom na objektivne okolnosti na terenu. Odazivom na izlet, svaki pojedinac dozvoljava upotrebu osobnih fotografija nastalih tokom izleta na web i Facebook stranici HPD-a Sisak.

Omiška Dinara (20 i 21. 04. 2013.)

Omiška Dinara je prostranstvom i visinom nevelika planina.Njen moćan masiv strmih padina dug je 16km, a najviši vrh Kula visok je 864m. Na istoku se Omiška Dinara nižim kosama povezuje s ograncima Biokova, a premazapadu se spušta u kanjonski prodor rijeke Cetine do mora kod Omiša.