U Plaškom na Međunarodni dan voda 20.3.2016.

Gosti su počašćeni domaćim specijalitetima, a sve prisutne pozdravio je predsjednik društva Branko Šupica i zaželio nam ugodan boravak u njihovom lijepom kraju. Uspon nije bio zahtjevan, a prvi cilj nam je bila Gradina Strmac  na visini od 635 m. Ugodno je bilo šetati šumom punom prekrasnih kukurjeka i ostalog proljetnog cvijeća. Sa gradine i obližnjeg vidikovca lijep je pogled na plašćansku dolinu i udaljene vrhove. Staza je dalje vodila šumom do vidikovcu prema jezeru Begovac i selu Blato. Nakon spusta osvježili smo se na izvoru Strmac, a ljubazni domaćini odvezli su nas do naših vozila. Tu je sve zainteresirane dočekao kuhani grah  odlični kolači i kava .Za sva prisutna društva osigurane su zahvalnice. Bilo je ugodno boraviti u tom kraju i družiti se sa gostoljubivim domaćinima i njihovim gostima. Ovim putem im  još jednom zahvaljujemo.

Vesna Šprajc