Stazama i vrhovima Velebita (ljeto 2020.)

Ove godine posjetila sam Velebit nekoliko puta i to tijekom lipnja i srpnja. Bilo je nezaboravno. Nadam se da će vam moje fotografije i fotografije Siniše, Andrije, Lidije i Slavena, koji su na Velebitu boravili u tom vremenu sami ili u mom društvu barem malo dočarati ono što smo prošli i u čemu smo uživali. Prvi, treći i četvrti izlet organizirala je Vesna Poljak, a drugi Slaven i Lidija Bobić.

1. izlet

Baške Oštarije – Dabarska kosa – Pl. dom Ravni Dabar – Došen Dabar – Bačić Duliba – Bačić Kuk – Budakovo brdo – Bačin kuk – Premužićeva staza – Visibaba – Dabarska kosa

Sudionici: Vesna, Biba, Lidija i Vesna

2. izlet

Veliki Zavižan – Pivčevac – Mali Rajinac – Rožanski Kukovi – Veliki Lubenovac – Rosijeva koliba – Premužićeva staza – Zavižan

Ljubičko brdo

Dabarska kosa – Visibaba – Bačić kosa – Bačić kuk – Budakovo brdo – Bačin kuk – Ravni dabar -Kosa

Sudionici: Lidija i Slaven

3. izlet

Dabarski kukovi

Alančić – Seravski vrh – Krajačev kuk – Lubenovac

Šatorina

Sudionici: Vesna, Siniša, Lidija, Andrija, Slaven i Vesna

4. izlet

V. Kozjak – Okrugli vrh – Lubenovac

Ljubičko brdo – Kuk od Karline – Kiza

Sadikovac

Sudionici: Vesna, Lidija, Branko i Vesna

Žuti Kuk – Medveđi kuk – Lagina – Grabar

Sudionici: Vesna i Lidija

Tekst: Vesna Šprajc

Fotografije: Vesna, Siniša, Andrija, Lidija i Slaven

Prohodana Premužićka (24.-26.7.2014)

Devet planinara: Ivica zvani Šuco (organizator) i Anica ( vodiči), Marica, Lili, Slavko i Renata –  članovi HPD Sisak, Vlasta i Vlado – članovi HPD Zrin i Ivan –  član HPD Željezničar, uputilo se u osvajanje Premužićeve staze.