Rinke (2453m) i Velika Baba (2127m)

Zato smo, u zadnje dvije godine, obišli 12 vrhova iznad 2000m u ovom području. Još jednom nas je podsjetila i na opsanosti koje vrebaju u ovim planinama, prije svega krušljiva stijena koja se lako lomi i stvara sipar koji predstavlja veliki problem na izuzetno strmim i oštrim stijenama. Na našu sreću klinova i sajli nije nedostajalo, a poneka ogrebotina i znatan umor mala su cijena za ovaj vrhunski visokogorski doživljaj.

Lanževica mi nije bila suđena

Danas neću vidjeti Lanževicu. Ta mi je misao prolazila kroz glavu dok sam promatrao kolonu svojih prijatelja kako odmiču put Bogatinskog sedla. Nisam praznovjeran, ali tog jutra su mi stvari krenule loše od samog početka.

VRANICA 104 - Janko

Vranica (BiH)

Četiri planinara HPD Sisak ovog vikenda priključilo se grupi iz Zagreba pod vodstvom Željka Novaka na izlet na planinu Vranicu(BiH) koja je smještena između gradova Uskoplja na zapadu i Fojnice na istoku.