Tulove grede (05.09. 2015.)

Mjesto okupljanja: Ispred željezničkog kolodvora

Polazak: 6 sati

Povratak: oko 21 sat

Oprema i dokumenti: Planinarska oprema u skladu sa vremenskim prilikama. Članska iskaznica.

Težina staze: Srednje, uspon na same grede srednje teško.

Okvirno vrijeme hodanja (u satima): 4 sata

Način prijevoza: Autobusom(vožnja cca 4,5sata, 250km)

Vodič, informacije i prijave: Boro Kocijančić 0998441124

Napomena: Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da izletu pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta obziromna objektivne okolnosti na terenu.

gacka

Gacka (24.3.2019.)

Rijeka Gacka je sa svojim pritokama dugačka 61 km, iako je prije izgradnje hidroelektrane bila dugačka 100 km. Proteže se od svog izvora Tonković vrilo te se polako spušta niz područje Gackog polja primajući brojne pritoke. Odlikuje je čista bistra voda koja unatoč krševitom kraju relativno sporo teče.

Goletne rudine (8.2.2020.)

Prema planu izleta, 8.2.2020. je održan izlet na Goletne rudine. Izletu se odazvalo 19 planinara HPD-a Sisak i PD-a Djed.

Iako je tek veljača, imali smo osjećaj da je proljetno vrijeme već debelo zakoračilo. Nakon okupljanja u Sisku, prva stanica nam je bila tradicionalno Tekija u H. Kostajnici, gdje smo se našli na kavi s prijateljima iz Kostajnice.