„PLANINARSKA BICIKLIJADA“ , 12.04.2015.

Predviđeno vrijeme vožnje je 1,5 h a tempo se prilagođava najsporijem sudioniku.

U selu Hrastovici bicikli se ostavljaju organizirano u zatvorenom i zaključanom objektu.

Nakon kratke pripreme izlet se nastavlja planinarskom stazom do doma Matija Filjak na vrhu Hrastovičke gore (415 m ) gdje se priključujemo ostalim planinarima i sudionicima proslave. Predviđeno vrijeme uspona 1,5h.

Povratak s Piramide je istim putem.

Ručak i napitke sudionici nose u ruksaku, kao i potrebnu planinarsku opremu.

Vozi se na vlastitu odgovornost (punoljetne osobe)

U slučaju lošeg vremena izlet se odgađa.

Vodiči: Jadranka G. Perković, Ljiljana Bonev, Sanja Zagorac

Prijave: Ljiljana 091 920 5229, Jadranka 098 764 167

Slike sa posljednji biciklijade koju je, na žalost, pokvarila obilna kiša već na startu, ali za najhrabrije niti to nije bilo zapreka

2019 begunjscica

Begunjščica (SLO) 16. i 17.2.2019.

Begunjščica je planina u lancu Karavanki, istočno od Stola, najvišeg vrh Karavanki. Najviši vrh Begunjščice je Veliki vrh koji s visine od 2060 m pruža pogled na središnju Sloveniju, posebno na triglavski dio Julijskih alpi i Bledsko jezero.

63 Na vrhu Tateyame

Na krovu Japana (srpanj 2019.)

Iz Tokia, preko Fujia, stigla sam u Kyoto. Smješten u dolini triju rijeka, tisuću godina bio je carski glavni grad Japana. Od 1600 hramova koliko ih ima u Kyotu, oni najljepši pod zaštitom UNECSO-ve svjetske baštine, nalaze se po obroncima planina koje okružuju grad.