Tečaj za vodiče na Omanovcu

Dva dana tog (21-22.03.) i narednog (28-29.03.2015.) vikenda smjenjivala su se teorijska predavanja i praktične vježbe za 28 polaznika iz planinarskih društava Zagreb-Matica, Vinica, Bršljan, Ravnica, Belišće, Psunj, Đakovo, Sokolovac, Dilj Gora, Zanatlija i Sisak.

Osim znanja, polaznici tečaja stekli su i nova poznanstva i prijateljstva kako međusobno tako i sa svojim instruktorima.

Zahvaljujemo se Nikoli Šebreku, vodiču instruktoru koji je upravaljao tečajem, i njegovom timu instruktora (Danijel Mustafić, Dubravko Pejnović, Dražen Mlinarić, Alan Čaplar i dr. Dario Švajda).

Vodičima pripravnicima postali su Ljiljana Bonev, Kolak Josip i Svjetlana Vujasin.

Svjetlana Vujasin

IMG 20170822 094213

Medvednica – Ponikve (24. 10. 2021.)

Medvednica ili Zagrebačka gora izvor je brojnih planinarskih staza.

Ovaj put, posjetit ćemo njezin jugozapadni dio – staze oko livade Ponikve.

Livada je lako dostupna i smjestila na 500 m nadmorske visine. Stanište je četiri vrste zaštićenih orhideja, a presjecaju je i tri potoka. U njenoj blizini su smješteni Planinarski dom Glavica i poznata špilja Veternica.