Tečaj za vodiče na Omanovcu

Dva dana tog (21-22.03.) i narednog (28-29.03.2015.) vikenda smjenjivala su se teorijska predavanja i praktične vježbe za 28 polaznika iz planinarskih društava Zagreb-Matica, Vinica, Bršljan, Ravnica, Belišće, Psunj, Đakovo, Sokolovac, Dilj Gora, Zanatlija i Sisak.

Osim znanja, polaznici tečaja stekli su i nova poznanstva i prijateljstva kako međusobno tako i sa svojim instruktorima.

Zahvaljujemo se Nikoli Šebreku, vodiču instruktoru koji je upravaljao tečajem, i njegovom timu instruktora (Danijel Mustafić, Dubravko Pejnović, Dražen Mlinarić, Alan Čaplar i dr. Dario Švajda).

Vodičima pripravnicima postali su Ljiljana Bonev, Kolak Josip i Svjetlana Vujasin.

Svjetlana Vujasin

118400632 352453642608907 6832027909527197022 n

Dinara via ferata

Moj treći po redu uspon na najviši vrh Hrvatske, Sinjal na Dinari (1831 mnv), ovaj put nije išao uobičajenim, najlakšim smjerom, preko doma na Brezovcu, pa čak ni onim težim, jer dužim – iz Glavaša – koji je obično i silazno ishodište,

oltari111

Planinarska kuća Oltari

Oltari su maleno mjesto na Sjevernom Velebitu.Tiho i neprimjetno se nastanilo u našim srcima.zarobilo nas ljepotom, ispunilo mirom, radošću, ,nestvarnim pogledima na otoke Krk, Prvić, Kvarnerski zaljev, Učku…U tom zaustavljenom vremenu nalazi se planinarska kuća Oltari, kojom upravlja naše planinarsko društvo.