Rab (18 i 19.04.2015.)

Glavni plan pohoda je prepješačiti Rab u dva dan. Prvi dan od Mišnjaka do Kamenjaka, drugi dan od Lopara do Kamenjaka. Staze su zahtjevne u smislu dužine hoda i terena. Prvi dan se hoda oko 6 sati, a drugi oko 4 sata. Teren je izrazito kamenit i nespretan za hodanje, ali za planinare sa normalnom kondicijskom spremom i spretnošću ne bi trebalo biti problema. Noćenje je u kampu u Loparu. Tvrdi objekti, ali bi bilo dobro imati vreću za spavanje. Autobus dolazi do samog kampa pa većina stvari ostaje u busu. Drugi dan je planirano i zadržavanje u gradu Rabu nekih 4 sata. Ovi je plan za zahtjevniju grupu. Ukoliko se prijavi dovoljan broj zainteresiranih moguće je organizirati i nezahtjevnije staze i drugi dnevni raspored za njih.

Vodič: ĐINO 098 910 5567

Slike su sa pohoda iz 12. mjeseca prošle godine i točno prikazuju planiranu rutu.

LOGARSKA DOLINA 2013 068 - kopija

LOGARSKA DOLINA, KAMNIŠKO SAVINJSKE ALPE

U godišnjem planu našeg društva obavezno ljeti imamo slovenske Alpe. Ovog vikenda 20. i 21. srpnja, nas 30 krenulo je u Logarsku dolinu. Podijeljeni u dvije skupine: mlađi i „malo stariji“, očekivano smo se posložili već kod uspona uz Rinku.

Maglić, BiH (8.8. – 11.8.2017.)

„Hoćemo li na Maglić?“ pita Svjetlana.

„Hoćemo. Jednom“ , odgovaramo potpuno nezainteresirano.

„Hoćemo li ove godine na Maglić?  opet će Svjetlana.

„Možda“ , odgovaramo i već pakiramo ruksake za Rinke.

A onda jednog dana, krajičkom oka, uhvatim serijal Vrhovima Balkana i vidim Maglić.

„Hoćemo li na Maglić?“ pitam sada ja…

I eto, napokon pakiramo ruksake, šatore, trpamo u praznine konzerve… i idemo.